Бундестаг проголосував за Bürgergeld

27

Парламентарі Німеччини схвалили запровадження нового типу посібників.

 

У четвер, 10 листопада, Бундестаг проголосував за Bürgergeld, нову громадянську допомогу. Воно замінить пільги Hartz IV у 2023 році. ХДС і ХСС погрожують заблокувати це рішення у Бундесраті, оскільки вважають, що посібник знизить мотивацію до роботи.

Більшість у Бундестазі проголосували за введення нової форми соціальної допомоги для підтримки громадян, Bürgergeld. Громадянська допомога вже давно фігурує у партійних програмах СДПН, «Зелених» та ВДП. Сьогодні коаліція більшістю голосів схвалила закон. 385 депутатів Європарламенту проголосували за та 261 проти. Утрималися 33 особи.

Громадянська допомога Bürgergeld повинна поступово замінити діючу систему Hartz IV до кінця цього року. Однак для цього ще потрібне схвалення Бундесрату, який, як очікується, ухвалить рішення у понеділок.

ХДС і ХСС погрожують заблокувати це рішення у Бундесраті, тому що вважають, що така допомога знизить мотивацію до роботи. Заступник лідера профспілкової фракції Герман Грейо назвав це головним недоліком реформи. За його словами, багато німців просто не шукатимуть роботу, якщо зможуть отримувати гроші від держави, навіть маючи накопичення.

Бундестаг проголосував за Bürgergeld: що це за система

Bürgergeld – це нова форма соціальної, державної допомоги. Вона повинна замінити попередній посібник з безробіття II, також відомий як Hartz IV. Це якась стабільна виплата, яка виплачується тим, хто потребує. Громадянська допомога призначена для того, щоб люди могли брати участь у житті суспільства та зберігати гідність навіть у складній фінансовій ситуації.

Bürgergeld також потрібний для забезпечення сталої інтеграції на ринку праці. Іншими словами, покриття базових витрат має допомогти людям, котрі опинилися у складній ситуації, швидше знайти нову роботу. Наприклад, за рахунок того, що вони підключать інтернет для пошуку, куплять нову сорочку для співбесіди тощо.

Читайте також:  Міністерство захисту прав споживачів закликає розробити чіткі правила штучного інтелекту

У планах коаліції світлофора також збільшення чинної стандартної ставки.

Допомога Bürgergeld становитиме:

– 502 євро для одиноких громадян
– 402 євро для дорослих до 25 років, які все ще живуть із батьками
– 420 для молодих людей від 14 до 18 років
– 348 євро для дітей від 6 до 14 років

Право на Bürgergeld матиме будь-хто, хто «не може забезпечити собі кошти для існування за рахунок власного доходу». Працездатні громадяни теж зможуть отримувати допомогу, якщо доведуть, що дохід не покриває їхні потреби.

Докладно про те, які категорії можуть отримувати допомогу, можна прочитати на веб-сайті buerger-geld.org. Там є калькулятор, який допоможе розрахувати розмір виплат для вашого випадку.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :