Біля Бахмута загинув родич ексголови облради Кондрачука – Мар’ян Пушкар

302

Йому було лише 29.

“Ми не вірили до останнього… Та сповіщення все ж прийшло… Маріо загинув…Боронячи суверенітет та незалежність України, на Бахмутському напрямку від осколкових поранень загинув Пушкар Мар’ян Володимирович. Неможливо підібрати слів, які б виразили біль від втрати. Деталі поховання – згодом”, – пише повідомляє міський голова Здолбунова Владислав Сухляк.

Хлопець є рідним братом дружини екс-голови Рівненської обласної ради Сергія Кондрачука, який, до речі, теж зараз захищає Україну. Спогади про “Маріо” він написав на своїй FB-cторінці.

“Рівно 7 років тому писався цей пост. Фейсбук нагадав вчора. Мар’яна не стало… Від осколкового, під час пересування між позиціями, неподалік Бахмута. Був уже не в тридцятці, де служив в АТО, а командиром мотопіхотної роти у складі 24-ої ОМБР. Був поранений кілька місяців тому, але повернувся до своїх. Повернувся туди, щоб піти назавжди.
Спочивай з миром…

…У мене немає рідного брата. Одружившись, я пішов жити до дружини, де, окрім нас, також жили її бабуся та сімнадцятилітній брат Мар’ян. Минулого року Мар’ян закінчив НУВГП (і там же воєнну кафедру) і, переставши бути студентом, потрапив у списки тих, хто підлягає призову по мобілізації. Коли Мар’яну було виписано повістку, він уже 2 тижні працював на «Церзаніті» за багато кілометрів від дому. Чи знайшов би його там наш військкомат? Але на моє повідомлення про повістку Мар’ян навіть і не думав косити. Треба, значить треба.
Спочатку, у липні минулого року, була Львівська академія сухопутних військ, після якої мого швагра призначили в Новоградську «тридцятку». Звідти буквально одразу (це були перші числа вересня) в смт. Луганське Донецької області. Про справжнє місце перебування Мар’яна знало лише декілька людей: я, пару друзів, кохана дівчина. «Для чого, щоб рідні хвилювались?», – вважав він. Для усіх, в тому числі його мами та сестри – Мар’ян був на роботі у «Церзаніті». А додому не приїжджав, бо працював майже без вихідних. Це було непросто. Одного разу довелося буквально «знімати» тещу, яка їхала до Мар’яна в гості на роботу, з маршрутки, … На чисту воду мене вивела моя мама, яка «в лоб» запитала: Де Мар’ян? Чого він не їде додому? Ти його вигнав з хати? Приховувати далі було нереально )) Тепер місцезнаходження взводного (і на сьогодні т.в.о. командира роти) Маріо не є секретом.
В перший день нового року я з друзями Мар’яна повезли йому та його хлопцям, серед іншого, відро куті, щоб і там хлопці зустріли «повноцінне» Різдво. Прихопили й справжнього Дідуха, подарованого Здолбунівський Районний Будинок Культури. Що сказати… Смт. Луганське – це менш ніж за 10 км від Дебальцевого. Це, навіть не «1», це «0», або, як казали хлопці «сама ж*па передка». Рідко якого дня там немає пострілів. Щось «прилетіти» може будь-якої миті. Селище добряче зруйноване, по тій вулиці, де знаходиться «хата» Мар’яна, немає воріт та будинків, не прошитих осколками мін.
Мар’ян за останні місяці, здається, сильно не змінився. Всі, хто його знає, скажуть «ну, й Слава Богу!». Коли ми приїхали, «на хаті» його не було. За півгодини нам сказали, що Мар’ян вже йде. Ми вийшли на дорогу на зустріч. Далеко в полі зі сторони Дебальцево показалася його постать. Наблизившись до нас, він дістав з рукава… кошеня, яке Мар’ян нам представив як Монку. Монка – це «міна осколкова навідна». І тепер вона, за його проханням, житиме у нас вдома…
Мар’яне, я безмежно пишаюся тобою! Я приблизно уявляв, в якій ти д*пі, але не міг уявити, що настільки. «За документами» ти зі своїми хлопцями на Рівненському полігоні уже з 10 грудня. Сподіваюсь, брате, скоро ти будеш ближче додому не лише за документами… Коли ти повернешся остаточно, обіцяю декілька місяців не звертати увагу на твої інколи хаотично розкидані речі та не злитися, коли ти «крутитимеш мотоцикла» замість того, щоб робити щось корисне! )))))))
Р. S. Мар’ян та його хлопці щиро дякують усім, хто напередодні свята зібрав продукти для «30». Особлива подяка Олені Смірновій за маскхалат, який знадобився хлопцям уже цієї ночі”, – пригадує Сергій Кондрачук.

Екс-голова облради зазначив, що для окупантів вже підготовлені “подарунки”, якими військові будуть мстити за Мар’яна.

Читайте також:  У Рівному відкриють зимовий танцювальний табір для дітей

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я