Більшість німців вважають лівий екстремізм небезпечним

40

Ісламістські атаки та терористичні акти правих, такі як вбивство Вальтера Любке, вже давно сприймаються як загроза. Але багато хто також бачить небезпеку в лівому екстремізмі.

 

Більшість німців вважають лівий екстремізм небезпечним

Більшість німців (59%) вважають лівий екстремізм небезпечним, що він наразі становить загрозу для Німеччини. Жителі Німеччини практично однаково відчувають загрозу з боку правого екстремізму, лівого екстремізму та радикальних ісламістів. Про це свідчать результати репрезентативного опитування, проведеного інститутом дослідження громадської думки YouGov на замовлення Deutsche Presse-Agentur.

Згідно з опитуванням, 32% німців вважають лівий екстремізм досить високою небезпекою. Двадцять сім відсотків опитаних вважають, що він становить навіть дуже високу небезпеку. Низьку небезпеку вбачають 26% громадян. Лише чотири відсотки опитаних заявили, що лівий екстремізм не становить жодної небезпеки.

Одинадцять відсотків німців не висловили своєї думки на запитання: «Загалом, наскільки високою, якщо така існує, ви вважаєте небезпеку, яка походить від лівих екстремістів нині?

Вердикт проти Ліни Є. незадовго до опитування

За кілька днів до опитування ліву екстремістку Ліну Е. засудили до п’яти років і трьох місяців позбавлення волі. Найвищий регіональний суд Дрездена визнав 28-річну жительку Касселя винною в участі у злочинній організації за кілька нападів на правих екстремістів. Троє обвинувачених отримали строки від двох років та п’яти місяців до трьох років та трьох місяців. Обвинувачені оскаржили свої вироки.

У дні після винесення вироку у кількох містах відбулися акції протесту співчуваючих. Були випадки насильства щодо поліції. Після заворушень у Лейпцигу федеральний міністр внутрішніх справ Ненсі Фезер (СДПН) заявила: «Безглузде насильство лівоекстремістського хаосу та хуліганів не може бути виправдане нічим. Ті, хто кидає каміння, пляшки та запальні пристрої у поліцейських, мають бути послідовно притягнуті до відповідальності.»

Читайте також:  Кречманн звертається до жертв радикального декрету

Вона оголосила: «Найближчими днями та тижнями федеральні та державні органи безпеки продовжуватимуть дуже уважно стежити за буянням лівих екстремістів і послідовно втручатися, коли відбуваються злочинні та насильницькі дії.»

56% відчувають особисту загрозу

Учасники опитування також порушили питання про особисте занепокоєння. Питання звучало так: «Якою мірою, якщо це взагалі можливо, ви особисто відчуваєте нині загрозу в Німеччині з боку наступних форм екстремізму?».

За результатами опитування, близько 56% громадян Німеччини відчувають особисту загрозу з боку лівого екстремізму. 36% респондентів заявили, що не відчувають жодної чи лише незначної загрози. Частка німців, які відчувають особисту загрозу з боку правого екстремізму, дещо вища – 61%. 31% учасників опитування не бачать для себе жодної чи лише незначної загрози з боку правого екстремізму. Ця оцінка була особливо поширеною серед тих, хто сказав, що голосував за AfD на останніх федеральних виборах.

Немає розриву між Сходом та Заходом

Між відповідями респондентів зі Сходу та Заходу немає істотних відмінностей. Німці з міграційним минулим і без нього також більш менш однаково відчувають загрозу з боку правого екстремізму. Оскільки в опитуванні брали участь лише ті, хто має право голосу у Бундестазі, результати, проте, не відображають повної думки дорослого постійного населення.

В даний час 64% громадян Німеччини відчувають особисту загрозу з боку ісламізму та салафізму. 28% респондентів зазнають незначного занепокоєння або не відчувають його зовсім. У разі цієї форми екстремізму сприйняття особистої загрози серед людей з міграційним минулим дещо нижче, ніж серед людей, які не мають сімейної історії міграції.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я