ХСС розкритикував реформу виборчого законодавства

16

Бундестаг, у якому нині 736 депутатів, є найбільшим парламентом у світі, який вільно обирається. Новий виборчий закон обмежує кількість місць 630.

 

ХСС розкритикував реформу виборчого законодавства

ХСС розкритикував реформу виборчого законодавства, проект якої підписав федеральний президент Франком-Вальтер Штайнмаєр. «Я шкодую, що федеральний президент не використав своїх можливостей для роботи над справедливим та конституційним виборчим законом», – сказав Олександр Добриндт, голова фракції ХСС у Бундестазі. «Ми негайно подамо скаргу проти цього закону та цієї маніпуляції виборчим правом з боку світлофорної коаліції до Конституційного суду».

Реформа зі скорочення чисельності Бундестагу, який роздувся до 736 депутатів, може набути чинності після підписання закону. У Штайнмайєра немає заперечень щодо конституційних питань, згідно з даними Управління федерального президента. У відомстві зазначили, що відповідно до Основного закону та прецедентного права Федерального конституційного суду, законодавець вільний у формуванні виборчого законодавства. Проте було висловлено жаль, що зірвалася знайти широкий політичний консенсус щодо реформи.

Реформа – маніпуляція виборчим правом

Добриндт, навпаки, говорив про «маніпуляцію виборчим правом». Він заявив, що буде використано всі важелі, щоб зупинити це. «Ми виступаємо за скорочення чисельності Бундестагу. Коли Конституційний суд винесе рішення, ми будемо готові до нових переговорів щодо демократичної реформи виборчого законодавства.»

Бундестаг, у якому нині 736 депутатів, є найбільшим парламентом у світі, який вільно обирається. Новий виборчий закон тепер обмежує кількість місць 630. Вибори, як і раніше, будуть проводитися на основі першого та другого голосів. Однак більше не буде навісу і компенсаційних мандатів. Лише другий голос партії є вирішальним для кількості місць. Це може означати, що успішні кандидати у виборчому окрузі не отримають свого прямого мандату.

Читайте також:  Чого чекати у червні? Короткий огляд

Крім того, скасовується положення про базовий мандат. Згідно з цим положенням, партії проходили до Бундестагу з тією ж кількістю місць, що й їхні результати другого голосування, якщо вони не досягали п’ятивідсоткового бар’єру, але отримували не менше трьох прямих мандатів.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я