Більшість громадян скептично ставляться до постачання танків

18

Згідно з результатами опитування, рішення уряду Німеччини про постачання Україні бойових машин піхоти Marder викликало неоднозначну реакцію серед мешканців Німеччини. За результатами опитування, проведеного інститутом опитування Insa для газети «Bild am Sonntag», 49% вважають це рішення скоріше неправильним, а 40% – скоріше правильним. П’ятдесят відсотків відкидають постачання бойових танків, 38 відсотків виступають за.

У четвер уряд Німеччини оприлюднив своє рішення про постачання Україні близько 40 бойових машин піхоти Marder. ХДС/ХСС та частина правлячих партій, ВДП та «зелені» також вимагають відправлення основних бойових танків до країни, атакованої Росією.

Було б неправильним залишатися осторонь обіцянки придбати бойові машини піхоти Marder, заявила віце-президент Бундестагу Катрін Герінг-Екардт в інтерв’ю газетам Funke-Mediengruppe. «Ми маємо зробити та надати все можливе. Це стосується і танків Leopard», – наголосив політик «зелених».

Кубіцкі наполягає на тісній координації з партнерами по НАТО

Політик СвДП Вольфганг Кубіцкі, який також є віце-президентом Бундестагу, заявив газеті Funke-Zeitung, що може бути «розумним поставити не лише танки Marder, а й Leopard». Він сказав, що важливо підтримувати обороноздатність України. Проте заступник лідера ВДП попередив, що будь-який подальший крок щодо підтримки України має бути тісно скоординований із партнерами по НАТО. Він не дуже вірить, що Німеччина діятиме сама в цьому питанні.

Лідер СДПН Ларс Клінгбайль також дав зрозуміти в інтерв’ю RTL/ntv: «Жодна країна нині не постачає таких важких бойових танків, як Leopard 1 або 2». Це «правильно, що американці, французи, але й ми, федеральний уряд Німеччини, постійно зважуємо, чи можемо зараз брати участь у цій війні». Для уряду Німеччини завжди було важливо не діяти наодинці. В інтерв’ю Redaktionsnetzwerk Deutschland (RND) Клінгбайль назвав постачання бойових машин піхоти «сигналом того, що західний альянс діє у тісній координації та продовжує підтримувати Україну». Він вважає 2023 вирішальним для ходу війни.

Читайте також:  Президент Ірану: протести провалилися

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я