Берлін планує спростити візовий режим жертвам…

26

У Туреччині та Сирії досі витягують сотні тіл загиблих. Канцлер Шольц співчуває людям, які перебувають у зоні лиха. У питанні спрощення візового режиму лідирує одна федеральна земля.

 

Берлін планує спростити візовий режим жертвам землетрусів

Через п’ять днів після потужного землетрусу в Туреччині та Сирії кількість загиблих та поранених продовжує зростати.

В обох країнах до вечора суботи влада нарахувала 23 597 загиблих та 84 962 поранених. Швидше за все, серед тонн уламків будівель, що обвалилися, вижили буде небагато.

Рано вранці в понеділок в районі турецько-сирійського кордону стався землетрус магнітудою 7,7, за яким опівдні був ще один землетрус магнітудою 7,6. Тільки в Туреччині, за повідомленнями, загинули 20 213 людей і 80 052 отримали поранення. У Сирії було зареєстровано 3384 загиблих. Оскільки люди навряд чи зможуть прожити більше трьох днів без води, а кількість зниклих безвісти ще дуже велика, слід побоюватися, що кількість жертв різко зросте.

Все ще зворушливі чудеса

І все ж вони продовжують існувати: зворушливі індивідуальні долі, що дають надію невтомним рятувальникам і родичам, що зневірилися. Наприклад, у Кахраманмарасі рятувальники витягли 46-річного чоловіка з руїн семиповерхової будівлі за 112 годин після землетрусу, повідомило державне інформаційне агентство Anadolu. У провінції Газіантеп вагітну жінку, яка потрапила в пастку, врятувала від смерті після 115 тривожних годин. Також у Газіантепі рятувальники витягли з-під завалів дев’ятирічну дівчинку через 108 годин – але допомога надійшла надто пізно для двох її батьків та сестри.

«Німеччина сумує разом із народом Туреччини», – написав канцлер Німеччини Олаф Шольц (СДПН) у книзі співчуттів у посольстві Туреччини у Берліні, про що він повідомив у Twitter. «Ми надаємо всю можливу підтримку, щоб допомогти в цей важкий годинник».

Читайте також:  Берлін поки не хоче ставати містом-побратимом Києва

За словами віце-президента Туреччини Фуата Октая, понад мільйон людей зараз розміщено у тимчасових сховищах. Було задіяно близько 160 000 пошуково-рятувальних працівників, повідомило управління боротьби зі стихійними лихами Afad. До зони землетрусу було направлено понад 7700 іноземних гуманітарних працівників.

Оздемір за швидке спрощення візового режиму

Федеральний міністр сільського господарства Джем Оздемір висловився за якнайшвидше спрощення візового режиму, щоб постраждалі від землетрусу могли відвідати родичів у Німеччині. “У багатьох людей у ​​Німеччині є родичі в районі лиха, і вони відчайдушно переживають за них”, – сказав політик “зелених” в інтерв’ю Deutsche Presse-Agentur. Федеральний уряд зберігав перспективу «прагматичного рішення» у наданні віз особам, які пережили землетрус.

Сенатор внутрішніх справ Берліна Іріс Шпрангер (СДПН) оголосила у п’ятницю, що вона полегшить в’їзд до Німеччини людям, які постраждали від землетрусу та мають родичів у столиці. Вони повинні мати можливість отримати необхідну візу швидше, ніж зазвичай. З цією метою внутрішня адміністрація Сенату Берліна видала так званий глобальний дозвіл, який унеможливлює обов’язкову участь Державного управління у справах імміграції Берліна. За їхніми словами, підтвердження знання німецької мови не вимагатиметься. Становище поширюється на близьких родичів, таких як неповнолітні діти та подружжя. Прискорена видача віз діятиме до 31 липня 2023 року.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я