Бербок закликала Шольца виробити чітку позицію щодо Китаю

27

Канцлер Німеччини Олаф Шольц має намір відвідати Пекін після спірної угоди щодо продажу частки в порту Гамбурга китайської компанії.

Бербок закликала Шольця

Міністр закордонних справ Німеччини Анналена Бербок (Зелені) закликала канцлера Олафа Шольца (СДПН) під час свого візиту до Китаю озвучити іноземним колегам ключові ідеї, такі як важливість прав людини, міжнародного права та умов чесної конкуренції.

“Канцлер визначився з термінами своєї поїздки”, – сказала німецький міністр Бербок у вівторок 1 листопада у столиці Узбекистану Ташкенті. — «Наразі дуже важливо чітко викласти в Китаї ті ідеї, які ми разом прийняли в коаліційній угоді і які я також привезла із собою до Центральної Азії».

Бербок закликала Шольца виробити чітку позицію щодо Китаю перед його поїздкою до Пекіна.

Канцлера Олафа Шольца очікують у Пекіні у п’ятницю 4 листопада. У деяких колах перед візитом сильно критикують схвалення німецьким лідером поглинання китайською компанією частки порту Гамбурга. Існує побоювання, що залежність Німеччини від КНР може ще більше збільшитись.

«Вкрай важливо дати зрозуміти Пекіну, що питання чесної конкуренції, питання прав людини та питання визнання міжнародного права є нашою основою для міжнародного співробітництва, чи то щодо Центральної Азії, чи то щодо інших регіонів світу», — заявила міністр Анналена Бербок.

Бербок: політика Китаю змінилася

За словами глави МЗС Німеччини, у розмові зі своїм узбекистанським колегою Володимиром Норовим Бербок ясно дала зрозуміти, що німецький уряд пише нову стратегію відносин із Китаєм. Політична система КНР сильно змінилася за останні роки, і тому зовнішня політика Берліна щодо Пекіна також має змінитись, наголосила Бербок.

«Як відомо, у коаліційній угоді ми чітко заявили, що Китай є для нас партнером із глобальних питань. Ми не можемо відокремитись у глобалізованому світі, але Китай також стає нашим конкурентом і все частіше системним суперником», — сказала Бербок.

Читайте також:  США постачають зброєю не лише Україну, а й Тайвань

Бербок закликала Шольца виробити позицію щодо Китаю після схвалення угоди з Cosco

За словами міністра закордонних справ Бербок, Берлін будуватиме політику щодо Пекіна на основі своєї стратегії, а також узгоджуватиме співпрацю з Китаєм з іншими регіонами світу.

Під час зустрічі з узбекистанським колегою Володимиром Норовим Бербок закликала Шольца виробити чітку позицію щодо Китаю.  Фото: Florian Gaertner/photothek.de

Минулого тижня кабінет міністрів Німеччини ухвалив рішення про так звану часткову заборону спочатку запланованої участі китайської компанії Cosco в контейнерному терміналі в Гамбурзі.

Відповідно, Cosco тепер може придбати частку менше 25% замість 35%, як планувалося раніше. Але міністерство закордонних справ та інші відомства в протокольній заяві висловили серйозне занепокоєння рішенням кабінету міністрів про допуск китайців до портового терміналу.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я