Анналена Бербок відвідала колишню східнонімецьку транзитну в’язницю для неповнолітніх у Бад-Фрайєнвальді, але тут на неї чекали протестувальники проти війни в Україні.
Бербок хоче збільшити допомогу жертвам дитячих в’язниць
Разом із «зеленим» політиком та федеральним міністром закордонних справ Анналеною Бербок Корнелія Курц, якій зараз 62 роки, повернулася до місця, яке в НДР офіційно називалося «транзитним будинком». Для хлопчиків і дівчаток, які там були, це була просто «дитяча в’язниця». З 1968 по 1987 рік влада НДР тимчасово розміщувала в ньому «важких» дітей і підлітків, перш ніж їх забирали в югендверкхоф. З 2017 року у відремонтованій будівлі знаходиться поліція. Допомога жертвам – одна з тем, яку вона порушила.
Корнелія Курц провела два місяці в будівлі, яка наприкінці 1970-х років була центром ув’язнення. Вона згадує про це так: після домашнього насильства вона втекла з дому та прогулювала школу. Її забрала поліція, батько відвіз її до Управління у справах молоді, яке своєю чергою відправило її до «транзитного будинку».
«У загальній камері було ще гірше»
Корнелія Курц він провів вісім днів у одиночній камері. «Хоча я маю сказати: Мені подобалося перебувати в одиночній камері, у загальній камері було ще гірше», – сказала 62-річна колишня в’язня. «Ви могли зазнати насильства, фізичного та сексуального, з боку вихователів – не всіх, але деяких».
Після двох місяців перебування у Бад-Фрайєнвальді Курц відправили в югендверхоф до її 18-річчя. “А потім нічого – я вийшла, у мене не було ні роботи, нічого”. Все життя вона займалася некваліфікованою працею. І довгі роки боролася за реабілітацію та компенсацію. Лише у 2018 році її вимоги визнали.
Бербок хоче збільшити допомогу жертвам
Бербок, яка приїхала як член Бранденбурзького бундестагу в основному слухала. Лише наприкінці «зелений» політик висловилася. У цьому місці можна побачити, «що люди, які були ув’язнені тут у дитинстві, в юності, заберуть із собою в могилу ці спогади, цю шкоду, ці наслідки», – сказала Бербок.
Саме тому важливо, «щоб постраждалим не доводилося знову і знову доводити самим, що перебування у дитячій в’язниці вплинуло на стан їхнього здоров’я». Подібно до солдатів з посттравматичним стресовим розладом після служби, ці пізні наслідки слід сприймати як неминуче. “Допомога жертвам – це одна з пропозицій, яку я вважаю більш ніж розумною”, – сказала вона, маючи на увазі законодавчі зміни, що обговорюються в Бундестазі.
Демонстрація проти позиції Бербок щодо агресивної війни Росії
Федеральний міністр закордонних справ не планувала відповідати на питання щодо зовнішньої політики на цьому майданчику. Тим не менш, ця тема спіткала її у Бад-Фрайєнвальді: На вулиці перед нинішньою поліцейською дільницею 30 осіб провели демонстрацію проти її позиції щодо російської війни в Україні. Плакати вимагали її відставки, а учасники скандували «розпалювачі війни» та «провалюйте».
«Бербок зганьбила всю Німеччину своїми поглядами, своєю войовничістю, ми просто не хочемо цього», – сказала Рамона Горськи, яка стояла серед демонстрантів разом із депутатом земельного парламенту від AfD Ларсом Гюнтером. Горський додала: «Це не наша війна, ми досі непогано ладнали з Росією. Вони завжди вели війну там та в інших країнах. І ми не повинні страждати від цього».
.