Згідно з новим опитуванням, кожен третій німець (34 відсотки) стурбований можливими негативними наслідками своїх цифрових звичок при використанні інтернету.
Багатьох німців хвилює їхня присутність в інтернеті
Присутність в інтернеті турбує. І, за даними нового опитування, проведеного на замовлення консалтингової компанії EY та опублікованого газетами медіагрупи Funke, кожен другий німець (51 відсоток) заявив, що призначає собі перерви використання інтернету.
Але час у мережі скорочувати не збираються
Однак жителі Німеччини, як і раніше, менше стурбовані своїм використанням інтернету, ніж жителі інших країн: середній світовий показник становить 38 відсотків, і тільки користувачі у Швеції (28 відсотків) більше безтурботні щодо того, скільки часу вони проводять у мережініж опитані у Німеччині.
В Італії (44 відсотки), Іспанії та Канаді (по 42 відсотки) все більше жителів ставлять під сумнів свою поведінку в інтернеті з погляду його впливу на здоров'я.
Тим часом більше третини німців (35 відсотків) заявили, що хотіли б подивитися короткі відеоролики в інтернеті зустрічі з друзями.
Занадто велика пропозиція
Олаф Рідель, керівник відділу технологій, медіа та телекомунікацій компанії EY-Parthenon, розповів газеті Funke про те, що користувачі стали більш усвідомлено ставитися до використання інтернету, ніж кілька років тому.
«Але зараз ми явно перебуваємо на переломному етапі, коли багато користувачів відчувають себе пригніченими від величезної кількості варіантів — або незадоволені собою та часом, проведеним в інтернеті»— сказав Рідель. «Тому потік пропозицій дедалі частіше сприймається як тягар».
Виходить, що турбує інформаційний надлишок.
За даними газети Funke, було опитано 20 000 людей по всьому світу, 1000 із них у Німеччині.
Але є й алармісти
«Проблемне використання інтернету може викликати функціональні порушення та психологічний стрес у повсякденному житті, які аналогічні наслідкам залежності від психоактивних речовин, наприклад, алкоголю»– Каже професор Маттіас Бранд (Університет Дуйсбург-Ессен). До них відносяться симптоми депресії, соціальної тривожності та розладів уваги.
Згідно з дослідженнями, близько 7% людей у всьому світі страждають через порушення у зв'язку з користуванням інтернетом, а до 3% молодих людей страждають від ігроманії, визнаної ВООЗ хворобою (у Німеччині порівнянна статистика).
Дані дослідження Федерального центру санітарної освіти показують, що середнє щотижневе використання цифрових медіа у Німеччині серед молодих людей віком від 18 до 25 років зросло на чотири години за чотири роки, склавши 29 годин (за даними 2023 року).