Австралійський циклон “Ільза” виріс до 4-ї категорії

40
Західна Австралія провела останні приготування до приходу сильного тропічного циклону Ільза. Австралійський циклон “Ільза”, тим часом, значно посилився і тепер класифікується як 4 категорія, повідомила у четвер метеорологічна служба штату (BOM). Експерти очікують, що він вийде на сушу між Порт-Хедландом та Бідьядангою між увечері четверга та вранці п’ятниці (за місцевим часом) з проливними дощами та надзвичайно сильними вітрами.

Метеорологічне бюро попередило, що дуже руйнівне ядро ​​циклону може принести пориви вітру швидкістю 275 кілометрів на годину. Крім того, очікуються «аномально високі хвилі», особливо у прибережній зоні між містами Брум та Порт-Хедленд. Звідти «Ільза» просуватиметься далі вглиб материка, йдеться у повідомленні.

До селища Бідьяданга було доставлено достатньо продовольства для всіх мешканців на тиждень, повідомила австралійська телекомпанія ABC. Однак влада побоюється, що можуть виникнути перебої з електрикою та проблеми зі зв’язком.

Деякі літні та хворі жителі були перевезені до Бруму як запобіжний захід. У середу вже розпочалася евакуація віддалених громад аборигенів, скотарських ранчо, працівників шахт та караван-парків. Аварійні служби країни оголосили, що Велике північне шосе – головна дорога у регіоні – буде закрито між Порт-Хедландом та Брумом.

Востаннє циклон четвертої категорії був у Австралії чотири роки тому. У 2019 році циклон «Тревор» завдав серйозних збитків у Квінсленді та Північній території. Востаннє циклон такої сили обрушувався на Західну Австралію понад десять років тому.

Читайте також:  Шторм "Налгаї" на Філіппінах: кількість жертв зростає

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я