Атака на аеродром в Енгельсі: що відомо?

44

Атака на аеродром в Енгельсі викликала великий резонанс у ЗМІ та соцмережах. За твердженнями російської сторони, вибухи були спричинені атакою українських безпілотників.

 

Російська влада повідомляє про атаки на військові аеродроми «Дягілєво» (під Рязанню) і «Енгельс» (Саратовська область). Хоча в першому випадку спочатку йшлося про вибух бензовозу. Атака на аеродром в Енгельсі призвела до загибелі трьох військових. Що зараз відомо про вибухи, в ефірі Stratera Show на радіо «Голос Берліна» розповіли ведучі Маша Майєрс та Дмитро Губін.

З офіційної інформації єдине, що я бачила це повідомлення губернатора Саратівської області Романа Бусаргіна. Він написав буквально наступне: «У соціальних мережах та ЗМІ поширюється інформація про гучні бавовни, спалахи в Енгельсі рано вранці. Хочу запевнити, що жодних надзвичайних подій у житлових кварталах міста не сталося. Приводів для занепокоєння немає. Жоден об’єкт цивільної інфраструктури не постраждав. Інформація про події на військових об’єктах перевіряється силовими структурами.

Тобто як би він знімає з себе відповідальність, Він каже: щодо цивільних нічого немає, а щодо військових — хай самі розуміються. Щодо військових, ти знаєш, я уточнила, що це таке. Це авіабаза, це Енгельс, місто під Саратовом. Це військовий аеродром. Єдина база де базуються стратегічні бомбардувальники Ту-160 (на фото). Шість машин було збудовано Росією після розпаду Радянського Союзу. І ось зверни увагу, ти знаєш, це якась посмішка долі, напевно. Мені здається, що це дуже важлива деталь. Ще вісім перегнали своїм ходом у 1999–2000 роках із української бази у Прилуках у рахунок погашення боргу України за газ.

Дмитро Губін: Був єдиний ВПК. І, наприклад, чому «» Булаву почали випробовувати? Булава це ракета, яка твердопаливна. У чому перевага? Твердопаливні ракети, наскільки мені пояснювали люди, які у різних видах ракетних двигунів справді розуміються. Це швидша підготовка до старту, безпечніша, тому що звичайне рідке паливо, воно складається з декількох компонентів, які дико вибухонебезпечні, отруйні. Ракету потрібно готувати до старту. Її просто так неможливо взяти та запустити. І коли Україна накрилася для Росії, то накрилося все військове виробництво ракет для Росії.

Читайте також:  Росія вислала естонського посла

Маша Майєрс: Коли Україна здобула незалежність

Дмитро Губін: Так, тоді для Росії накрилася українська частина військового провадження, скажімо так. Отоді й стали у прискореному порядку робити «Булаву».

Ти сказала, що усмішка, усмішка долі, що перегнали з України?

Маша Майєрс: Просто ці літаки могли б, мабуть, за певних умов використовуватися сьогодні на боці України. Я в цьому сенсі маю на увазі. Так ось, кількість стратегічних бомбардувальників Ту-95 складає приблизно 20 одиниць. Вони там також базуються. Це військовий аеродром «Енгельс» у Саратовській області.

Телеграм-каналами зараз поширюються фотографії, просто супутникові знімки з комплексу, де можна побачити ці літаки. І далі виникає питання: якщо це справді аеродром, де базуються стратегічні бомбардувальники, то якась дірка в обороні, що туди прилетіло?

Дмитро Губін: Тобто взагалі Рязань знаходиться на південний схід від Москви. Так, на секунду одну.

Маша Майєрс: Але Рязань. Ми не знаємо, що там. Поки що говорять про вибух бензовозу. Ми зараз говоримо про Саратівську область, про Енгельс. І основне питання, яке залишається це, власне, а де ці найхваленіші засоби ППО, які мають охороняти військовий аеродром?

Дмитро Губін: Пам’ятаєш, у перші дні війни були чи не офіційні повідомлення, що саме комплекси зенітно-ракетної оборони вони зводилися, умовно кажучи, на Західний фронт.

Маша Майєрс: Тобто всі зібрали по засіках і відвезли до України?

Дмитро Губін: Так, тому що логіка дуже проста. Якщо, припустимо, летіти безпілотника та ракети до якогось військового об’єкта на території Росії 600 кілометрів, то Україна просто не має таких засобів доставки, немає таких безпілотників, немає таких ракет, оскільки НАТО загрожує лише в мізках бабусь, які наслухалися пропагандистів. Отже, жодної реальної небезпеки немає. Тому аеродром у Саратові не треба охороняти. От і все. І в Рязані теж. Ось ця логіка, яка використовувалася, вона цілком зрозуміла. Тому справді інтригуюче питання: що сталося? Можливо, звичайно, хтось, як завжди недопалок покинув. Проблема в тому, що військові тягачі використовують, як правило, дизелі, а дизелі, навіть якщо в бензобак запальничкою черкати, дизель не вибухає. Дизель потрібно довго і завзято розпалювати.

Читайте також:  У Росії закликали заборонити Google та YouTube

Маша Майєрс: І знову ж таки по телеграм каналах ходять різні версії, чого тільки не обговорюється. Наприклад, напевно знайомий тобі Микола Митрохін, це експерт, який, до речі, живе в Німеччині, навіть обговорює версію: які ж це безпілотники? Там справді є відео, і це схоже на дуже потужний вибух. Це така заграва, схожа на вибух потужної бомби. Я не знаю, що являє собою вибух ось цих невеликих боєкомплектів, які скидають безпілотники або яким повинен бути безпілотник, щоб таку дурницю вибачте за вираз, притягнути. Тому що справді створюється візуально, принаймні враження, що вибух дуже потужний.

Микола Митрохін міркує про те, що це могли бути нові українські розробки. Здається, намічалися їхні випробування. Але це, скажімо так, одна із версій приватної особи. Тому тут ми на цій темі не висловлюватимемося на користь чи, навпаки, спростовуватимемо цю версію.

Нагадаємо, у відеоформаті стрім Stratera Show транслюється щодня у будні з 14:00 до 16:00 на сайті нашого видання aussiedlerbote.de.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я