Ангіна

76
Ангіна

Відчуваєте до неможливості сильний біль у горлі, який до того ж супроводжується високою температурою? Це вірні ознаки ангіни.

Ангіна (правильніша з медичної точки зору назва цієї патології – “тонзиліт”) – захворювання неприємне і дуже небезпечне, оскільки може призвести до таких ускладнень, як ревматизм, пієлоніфрит, менінгіт, отит, сепсис і низка інших, багато з яких виліковуються з великими труднощами. Тому найкраще за ангіни довірити своє здоров’я досвідченому лікарю, а не лікуватися самостійно.

Коли необхідно звернутися до лор-лікаря

Основними симптомами ангіни є:

  • біль у горлі, який стає гострим під час ковтання;
  • збільшені лімфатичні вузли;
  • гній і гнійнички на мигдаликах;
  • підвищення температури до 39 градусів;
  • загальне нездужання.

Навіть якщо ці прояви слабкі, обов’язково і якнайшвидше запишіться на прийом до лікаря.

Що необхідно знати про ангіну

Тонзилітом називають запалення мигдалин. Найчастіше запалення викликають бактерії, рідше – віруси, зовсім рідко – грибки. Як правило, ангіною називають запалення бактеріальної природи.

Залежно від ступеня і характеру уражень ангіни поділяють на катаральну (характеризується тільки почервонінням мигдаликів, трапляється рідше), лакунарну, фолікулярну (гнійні форми), флегмонозну (найважча гнійна форма), а також деякі інші.

Захворювання передається повітряно-крапельним шляхом, тому хворого слід ізолювати і виділити йому окремий посуд і предмети гігієни.

Хочете вилікувати ангіну швидко і без ризику для здоров’я? Тоді зверніться до нас. Наші фахівці нададуть по-справжньому якісну медичну допомогу. Ангіна буде переможена в максимально короткі терміни!

Діагностика

Діагностика захворювання не становить великої складності для досвідченого оториноларинголога. Для цього достатньо опитування та огляду пацієнта. Щоправда, для визначення форми захворювання (за підозри на вірус або грибки) буде взято мазок, який швидко і безпомилково досліджують у власній сучасній лабораторії.

Читайте також:  Ангіопатія сітківки

Лікування ангіни

У разі ангіни показаний постільний режим і найчастіше консервативне лікування. Залежно від природи запалення призначають антибіотики, протигрибкові, рідше – противірусні препарати, за температури вище 38 градусів – жарознижувальні. До речі, полоскання, які рекомендують у разі ангіни, важливі з гігієнічного погляду (для видалення нальоту), але не чинять істотного впливу на патогенну мікрофлору. Тож перемогти ангіну одним тільки (навіть старанним) полосканням не вдасться.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я