Аневризма легеневої артерії

67
Аневризма легеневої артерії

Найчастіше аневризма легеневої артерії діагностується в поєднанні з вродженими і набутими вадами серця, а також з іншими захворюваннями серцево-судинної системи. Щоб уникнути ризику розвитку небезпечних ускладнень у разі підозри на аневризму людині найближчим часом потрібна допомога лікаря-кардіолога.

Що таке аневризма легеневої артерії?

Аневризма легеневої артерії є локальним розширенням легеневої артерії або частіше її гілки, яка потоншала і втратила еластичність. Це захворювання може бути як вродженим, так і набутим.

За формою аневризма може бути як мішкоподібною і випинатися з одного боку, так і дифузійною, коли стінки артерії рівномірно розширюються по всьому діаметру. У міру прогресування захворювання в стінці аневризми відбуваються дегенеративні зміни, які можуть призвести до розриву, внутрішньої кровотечі та небезпечних для життя станів.

Симптоми аневризми легеневої артерії

Прояви аневризми легеневої артерії можуть бути вельми різноманітними, але найчастіше за цієї патології трапляються такі симптоми:

  • утруднене дихання;
  • болі в грудній клітці;
  • безпричинний на перший погляд кашель;
  • раптова захриплість голосу;
  • слабкість, млявість, підвищена стомлюваність під час фізичного навантаження.

На ранніх стадіях розвитку симптоми аневризми можуть ніяк не проявлятися. Виявити ризик розвитку небезпечних патологій можна тільки за допомогою регулярних оглядів у фахівця. Відвідуйте лікаря-кардіолога не рідше, ніж раз на рік навіть у тому разі, якщо Вас нічого не турбує.

Причини аневризми легеневої артерії

Набута аневризма легеневої артерії може утворитися через вторинну легеневу гіпертензію в разі таких станів, як відкрита артеріальна протока та дефект перегородки, що розташована між шлуночками. Крім того, причиною розвитку аневризми може стати клапанний стеноз легеневої артерії. Легеневі васкуліти, травми та різні інфекційні захворювання теж можуть призвести до локального розширення легеневої артерії.

Читайте також:  Сама людина не зможе помітити перші симптоми: захворювання очей, які можуть призвести до повної сліпоти

Діагностика

Для постановки правильного діагнозу і виявлення аневризми проводяться: ЕКГ, комп’ютерна томографія, рентгенографія, МРТ.

Лікування аневризми легеневої артерії

Серед основних методів лікування цього захворювання – хірургічне втручання, завдяки якому лікарям вдається відновити нормальну роботу легеневої артерії. На ранніх стадіях розвитку захворювання застосовується консервативна симптоматична терапія.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я