Федеральний центр підтримки створив систему допомоги сім'ям ігроманів.
Як допомогти рідним та близьким залежним від азартних ігор
Коли в сім'ї з'являється ігрова залежність – це велике лихо. Як можна допомогти рідним та близьким людей, залежних від азартних ігор у Німеччині?
Нерідко родичі ігрозалежних відчувають болісний сором, не знають, до кого можуть звернутися по допомогу. Не бачачи виходу, вони замикаються у собі. Однак професійна допомога існує та доступна кожному.
Як допомогти рідним та близьким залежним від азартних ігор?
- Ігрова залежність офіційно визнана захворюванням. Таке лікування покривається страховим полісом.
- Тримайте в руках свою психіку та фінанси. Ваше благополуччя та ясність мислення підуть на користь всій родині.
- Не звинувачуйте себе залежно від близького — це не ваша помилка.
Як розпізнати лихо?
Фахівці BZgA виділяють три стадії розвитку сімейної трагедії:
- Перша стадія – “сліпота”. Більшість близьких спочатку не бачать нічого страшного у захопленні азартними іграми.
- Друга стадія – “тривога”. З'являються перші тривожні дзвіночки. Близька людина стає розсіяною і дратівливою, а з сімейного рахунку починають зникати великі суми. На цьому етапі багато хто все ще сподівається, що «проблема розсмокчеться сама».
- Третя стадія – “криза”. З банківських рахунків зникають останні заощадження. Ті, хто намагаються фінансово допомогти, лише роблять гірше та посилюють ситуацію.
Що потрібно зробити якнайшвидше?
Подбайте про себе. Ваше життя не повинно обертатися навколо чужої залежності. Плануйте приємні події щодня. Пам'ятайте, що це не егоїзм, а потреба. Тільки зберігши себе, ви зможете допомогти близькому.
Захистіть фінанси. Ніколи не давайте гроші ігрозалежному. Не сплачуйте його рахунки, не беріть він борги. Не залишайте гравцеві довіреність на використання банківського рахунку.
Зверніться за професійною допомогою. Федеральний центр BZgA створив безкоштовну систему підтримки. Номер телефону довіри BZgA з питань ігрової залежності: 0800-1-37-27-00.
Що робити не можна?
Не намагайтеся вирішити проблеми залежного. Вигадуючи виправдання та оплачуючи борги, ви лише підтримуєте залежність. Особливо важко буває, коли з'ясовується, що гравець позичив гроші у спільних друзів.
Не тримайте проблему в таємниці. Пам'ятайте, що все починається цілком нешкідливо. Однак поступово ситуація змінюється. При спробах поговорити про проблему гравець злиться та звинувачує рідних у надмірному контролі. Поділіться з тими, кому довіряєте. Попросіть допомоги.