Альтернатива для Німеччини під ударом

43

Тріумфальна хода AfD трохи зупинилася. Після скандального потсдамського застілля та масових протестів – ще дві неприємності. Поразка на виборах у сільській тюрингській глибинці та вербальні атаки харизматичної Сари Вагенкнехт.

Альтернатива для Німеччини під ударом

Блогер Томас Єгер з цього приводу пожартував у Х: «Від каламбуру нікуди не подітися: слава Богу, Бог перемагає (Gott sei Dank gewinnt Herrgott)».

Заале-Орла – один із найбідніших округів Німеччини. На вибори там дивилися в Німеччині як на першу спробу сил, перевірку настроїв перед низкою місцевих виборів 2024 року.

Поразка AfD на окружних виборах у Тюрингії може бути пов'язана із загальнонаціональними демонстраціями проти правого екстремізму. Хвиля демонстрацій проти правих екстремістських загроз демократії цілком могла спонукати виборців, які голосують за соціал-демократів та зелених, цього разу проголосувати за ХДС. Ця хвиля також призвела до дещо вищої явки виборців у другому турі виборів, що свідчить про мобілізаційний ефект.

Трум виграв перший тур. Два тижні тому він набрав 45,7% голосів, а його головний суперник Крістіан Херрготт із Християнсько-демократичної партії – лише 33,3% голосів. Однак у другому турі кандидат ХДС зміг залучити на свій бік майже всіх виборців, які раніше голосували за СДПН чи лівих кандидатів. Хоча фінальні 47,6% за Трума навряд чи дозволять розслабитись політичним опонентам правих.

Нехай перемога кандидата від демократів у висуванця правоекстремістської партії не така вже переконлива. І привітання демократичній більшості в окрузі звучать напівголосно. Але є яскравий прецедент, коли політично різнорідні сили з'єдналися, щоб поставити заслін екстремізму. І це їм вдалося.

Наступ популістів

Інша напасть – драйв лідера нової партії «Альянс Сари Вагенкнехт – за розум і справедливість», власне Сари Вагенкнехт, яка по суті освоює майже той самий електорат, який зібрала під свої прапори AfD. Вийшла на те саме поле боротьби з міграцією та компліментарних відносин з Росією.

Читайте також:  На виборах у Таїланді перемогла партія "Рух уперед"

Вагенкнехт вважає свій альянс соціально-економічно лівим, але соціально-політично досить консервативним. І щось нам це нагадує. На першій федеральній партійній конференції у Берліні вона різко висловилася проти світлофорної коаліції, і навіть проти християнських демократів та Альтернативи.

Вона сама – альтернатива, авторитарний лідер популістського штибу.

Вагенкнехт наголошує, що Альтернатива – це не те, чим вона себе називає, не партія для простих людей. Вона вже давно є частиною політичного істеблішменту, який не має сердечного співчуття до протестуючих фермерів. Вона також не є партією світу, навпаки.

Сара може відібрати у AfD кілька відсотків голосів. А втім, хоче відібрати голоси у всіх, бо її партія – «партія єднання», друга не потрібна, навіть AfD.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я