Пиво Guinness: таємниці та особливості

42
guinness

Guinness — найвідоміший ірландський бренд, знамените пиво дня Святого Патріка. Довгий час вважалось, що воно позитивно впливає на здоров’я та зміцнює імунітет, хоча насправді лише має правильний склад вітамінів та мікроелементів. А особливу увагу до нього привертала пишна шапка піни, яка вважалась знаком якості.

Секреты пива Guinness

У ХІХ та ХХ століттях було важко зрозуміти добросовісність пивоварів, тому якість напою визначали за допомогою тесту «монетки». У хорошого пива повинна бути пишна стійка піна, тому у всіх змаганнях на свіжоналитий алкоголь клали монетку. На якому сорті вона втримається найдовше, не пірнувши у сам напій, той і переміг. Компанія Guinness швидко зрозуміла всі вигоди таких тестів, тому почала змішувати свіже та відстояне пиво. Це давало саме ту пухку та густу піну, якої марно добивались інші підприємства. І рекламний хід був виграшним — пиво стали вважати найякіснішим, навіть цілющим. Цієї репутації воно не втратило досі — можна замовити пиво Guinness в інтернет-магазині та порівняти. Зараз такої ж пишності досягають за допомогою капсули з азотом та великої кількості вуглекислого газу. Також велику увагу приділяють якості інгредієнтів, ячмінь закуповують лише у місцевих фермерів та після ретельної перевірки. Його ретельно обсмажують, що надає напою насиченого рубінового кольору.

Цікаві факти про пиво Гіннес

Заснувавши компанію, Артур Гіннес вирішив орендувати приміщення. Для цього він вибрав закинуту пивоварню біля воріт церкви Святого Джеймса, при цьому договір був заключений на 9000 років. Проте досягши успіху, територію викупили. Також інтерес викликають інші факти:

  1. Від самого початку компанія варила не лише портер, але й ель. Але потім від низькоприбуткового напряму відмовились.
  2. Існує офіційний спосіб наливати Guinness з 6 етапів, який займає 119,5 секунд.
  3. Зараз пиво виготовляють у 49 країнах світу, а продають — у 150. Зокрема, в Україні його можна купити в інтернет-магазині МАУДАУ.
  4. Створити ідеальну шапку піни можна лише в стакані особливої форми з розширенням доверху.
  5. Бренд одним з перших зареєстрував торгову марку в Ірландії, символом стала арфа, що потім ускладнило реєстрацію державного символа.
  6. Компанія першою запропонувала працівникам медицинську та стоматологічну роботу під час роботи.
  7. Під час війни пивоварня пообіцяла пінту пива кожному солдату на Різдво, проте більшість працівників теж воювала. Тоді на допомогу прийшли пенсіонери — обіцянку було виконано.
Читайте також:  Як перевірити штрафи по номеру авто? Підказка як швидко перевірити чинність полісу автоцивілки онлайн

Найцікавішою стала поява Книги рекордів Гіннеса. Справа була в суперечці, яка розгорілась в одному з пабів. Доказів для вирішення не знайшли, і Гіннес роздрукував за власний кошт книги, в яких були різноманітні факти, і роздав по пабах, щоб відвідувачі могли відразу дізнатись відповідь.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я