АдГ у Саксонії закликає посилити покарання за напади на офіцерів

6

Число нападів на співробітників поліції, медиків, рятувальників та пожежників збільшується.

За рятувальників, поліцію та медиків заступився Карстен Хюттер, депутат від АдГ у ландтазі Саксонії. На його думку, поточний підхід до покарань за напади на цих людей не стримує злочинців.

Кримінальна статистика Саксонії на запит АдГ

У своїх висновках Карстен Хюттер керувався звітом регіонального МВС. За офіційною статистикою, у Саксонії за півроку зареєстровано 51 злочин проти співробітників екстрених служб. Серед постраждалих — 23 медпрацівники та пожежники. Щодо деяких справ рішення вже готові — це штрафи. У складніших випадках силовики ще ведуть слідство, вироки поки що не винесені.

Депутат ландтагу Саксонії Карстен Хюттер. Фото: Steffen Prößdorf/wikipedia.org

Набагато серйозніша статистика з конфліктів з офіцерами поліції. За перше півріччя у Саксонії було зареєстровано 935 таких злочинів. 252 співробітники поліції отримали поранення. 30 із цих поранень – укуси.

Статистика лише на рівні ФРН

Доступна статистика за 2023 рік повідомляє про 106 296 кримінальних справ, у яких постраждалою стороною стали співробітники поліції. Збільшення порівняно з 2022 роком становило 10%. Крім того, від нападів постраждали 4130 співробітників пожежних та рятувальних служб. Це на 9,4% більше, ніж 2022 року.

За чинною у кримінальному кодексі ФРН ст. 113 опір представнику влади під час виконання обов'язків карається позбавленням волі до трьох років або штрафом. У найсерйозніших випадках, зокрема із застосуванням зброї «вилка» покарання — від шести місяців до п'яти років позбавлення волі.

АдГ у Саксонії та світова практика

Численні міжнародні дослідження повідомляютьщо посилення покарання не стримує потенційного злочинця. Однак у тих же дослідженнях психологи та соціологи шкодуютьЩо політики не прислухаються до думки вчених.

З погляду криміналістів, ефективнішою виявиться, по-перше, зміна соціальних та економічних умов, у яких живе «кримінальний елемент». По-друге, профілактиці рецидивів допомагає реінтеграція людей, що вийшли на волю. Зараз багато хто з них стикаються з відчуженням та стигматизацією.

Читайте також:  П`яний водій намагався відкупитися від патрульних у Костополі

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я