У вкрай правих у ландтазі Бранденбурга утворилася «блокуюча більшість».
Депутати від АдГ, які отримали в парламенті федеральної землі Бранденбург 30 місць із 88, вже окреслили свої позиції. В ефірі Deutschlandfunk депутат Бундестагу від Бранденбурга Рене Шпрінгер розповів, що АдГ хоче.
АдГ хоче маніпулювати депутатською більшістю
30 із 88 — це більше третини. Таке співвідношення з рештою партій у ландтазі дозволяє правим блокувати ряд процесів. Так, голосування щодо кандидатур до Конституційного суду потребує більшості у дві третини голосів. Цей самий регламент діє при внесенні змін до регіональної Конституції.
Зі слів Шпрінгера випливає висновок: АдГ хоче ставити умови колегам. «Ми йдемо вам назустріч у голосуванні з великих питань, ви робите нам поступки. Так працює політика», — пояснив свою позицію Рене Шпрінгер.
Праві вважають безперечним успіхом отримання «блокуючого пакета» голосів. Крім того, вони вважають, що віковий розподіл голосів також говорить на їхню користь: левову частку АдГ отримала від молодих виборців. “Це означає, що за нами – майбутнє”, – пояснив Шпрінгер.
На виборах до ландтагу Бранденбурга перше місце з 30,9% посіла СДПН, АдГ – на другому з 29,2%. Слідом йдуть кандидати від Альянсу Сари Вагенкнехт (BSW) та ХДС: 12,4% та 11,7% відповідно. Інші партії не подолали п'ятивідсотковий бар'єр.
Чого чекати на виборців
Поки ландтаг не розпочав роботу і заяв у відповідь від конкурентів АдГ не прозвучало, аналітики орієнтуються на аксіоми політології. Дослідження, у тому числі й недавніпоказують. що прихильники вкрай правих політиків серед перших страждають від концепцій, за які самі ж і проголосували.
Що стосується АдГ йдеться цілу низку політичних моментів. Це гіперлібералізація економіки, зміни у податковій політиці, нігілізм у сфері захисту клімату та соціального забезпечення, а також критика демократії та глобалізації.
У дослідженні аналітиків DIW говориться, що багато виборців АдГ не усвідомлюють, що на них негативно вплине «політика дискримінації та виключення». «Виборці АдГ, зокрема, постраждають від втрати робочих місць, погіршення інфраструктури. Відіграють роль зменшення пільг Європейського Союзу та вирівнювання податкової шкали. Позначиться і зниження податкового навантаження на людей із великими доходами», — йдеться у дослідженні. Це з тим. що виборці АдГ менш беруть активну участь у громадському житті. Їхні доходи та освіта перебувають на рівні від низького до середнього.