7 справді важливих причин завести скарбничку

17

Фахівці запевняють – старий метод накопичення корисний навіть в епоху пластикових карток та віртуальних платежів.

1. Ви подаєте гарний приклад дітям

Вміння робити накопичення – важлива навичка, якій потрібно вчитися з дитинства. А у виховному процесі слова краще підкріплювати справою. Регулярно зсипайте монети в банку і розповідайте при цьому малюкам, на чому вам вдалося заощадити і заради чого ви відмовляєте собі в тимчасових витратах. Так діти краще розумітимуть механізм накопичення та мотивацію для цього.

Втім, позитивний приклад ощадливості потрібний не лише дітям. Тож скарбничка — це шанс продемонструвати всім домочадцям, що марнотратство — не найкраща фінансова стратегія.

2. Ви можете відстежувати прогрес

Незважаючи на безліч додатків для нотаток, багато хто продовжує користуватися блокнотом і ручкою, тому що такий спосіб працює ефективніше. Скарбничка допоможе перевірити, чи ви не є прихильником класичних способів заощадження коштів.

Коли цифра збільшується на накопичувальному рахунку, це приємно. Але банк, що заповнюється монетами і купюрами, — це інший рівень візуальних ефектів. Тим більше, що і мета очевидна: заповнити ємність під кришечку. Такий підхід внесе у процес накопичення грошей приємну різноманітність.

3. Ви берете під контроль саму невловиму частину фінансів

Монети зазвичай викладаються або випадають із кишень, щоб покрити рівним шаром усі горизонтальні поверхні в будинку, покотитися під ліжко, опинитися в барабані пральної машини. У такому стані вони більше сприймаються як сміття.

Натомість ви почнете складати монети в скарбничку і повернете їм статус грошей.

4. Ви зможете купити на накопичене щось дороге

Цей пункт випливає із попереднього. Зазвичай монети ставляться зневажливо, адже на них нічого не купиш. Однак, якщо ви введете правило викладати їх з кишені в скарбничку, через деякий час виявите, що набралася пристойна сума.

Читайте також:  Як продовжити молодість серця?

Може, на квартиру в такий спосіб і не накопичиш, але щось приємне, на що завжди було шкода грошей купити цілком вдасться.

5. Ви накопичуєте без зусиль

Найімовірніше, ви не зможете точно сказати, яка сума монетами зараз лежить у ваших кишенях. Як тільки ви розміняли банкноту на розсип монет, вони немов перестають вам існувати.

Отже, вам не потрібно ні в чому обмежувати себе, щоб зсипати в скарбничку жменю монет, ви і так на них не розраховували.

6. У вас є готівка на будь-який пожежник

У наш час у багатьох у гаманці кілька карток і зовсім немає готівки, адже термінали є практично скрізь. Проблема може виникнути, коли ви замовляєте їжу додому. Іти до банкомату безглуздо, адже доставка існує саме для того, щоб не виходити із квартири. Натомість у заповітній банці могли накопичитися дрібні купюри або великі за номіналом монети.

Можливо, вам незручно віддаватиме цю купу кур’єру, але явно не так само, якби вам довелося йти до банкомату.

7. Ви гейміфікуєте процес накопичення

Робити накопичення — не найцікавіший процес у світі. Кумедна ємність для грошей допомагає додати йому хоча б трохи веселощів. Ви маєте місію — заповнити банку до кінця або накопичити певну суму. Нарешті, ви маєте цілком відчутну винагороду крім задоволення від виконання завдання — вміст банки.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я