5 причин відкласти телефон убік

67

Китайські вчені з’ясували, що у залежних від смартфона людей менш активні частки мозку, які відповідають за креативність, когнітивні функції, швидкість сприйняття інформації та гнучкість мислення. Розгляньмо кілька причин, чому варто мінімізувати користування смартфоном вже зараз.

Телевізори, комп’ютери, телефони, планшети, ноутбуки, електронні книги були покликані, щоб зробити наше життя комфортнішим та зручнішим. Але недаремно кажуть, що медаль має дві сторони.

Навички спілкування

Соціальні навички набуваються за допомогою живого спілкування, методом спроб та помилок. Спілкуючись наживо, ми усвідомлюємо, що сказане наживо не можна «видалити», «підправити», ми змушені відразу формулювати думку, не маючи права на помилку. Скайп, соціальні мережі, месенджери замінюють реальне спілкування, і в результаті все закінчується соціальною ізоляцією. Міцні соціальні зв’язки замінюються безліччю «дрібних» друзів у соціальних мережах.

Ви помічали, що, особливо у підлітків, виробилася звичка дивитися в екран навіть за особистої розмови з іншою людиною? Якщо ми замінюємо реальну взаємодію на онлайн-комунікації, ми втрачаємо здатність сприймати соціальні сигнали (тон голосу, вираз обличчя), перестаємо розуміти мову тіла. Це призводить до появи цілого покоління людей, які не вміють усно формулювати свої думки, не розуміють емоції людини, яка стоїть навпроти.

Освіта

Інтернет став чудовим інструментом для навчання. Ви можете знайти будь-яку потрібну інформацію, не вдаючись до допомоги бібліотеки, або можете записатися на курси онлайн і навіть отримати сертифікат про їхнє закінчення. Проте технічний прогрес який завжди гарантує хорошу якість освіти. Це призводить до появи некваліфікованих кадрів.

Іншим аспектом є те, що діти часто зловживають технологіями на уроці. Навіщо самому думати та вважати приклад, якщо в телефоні є калькулятор? Навіщо думати та згадувати правило, якщо можна просто піддивитися в інтернеті? Молоде мислення не розвивається. До того ж, телефони часто відволікають дітей від домашніх завдань. Ігри, соціальні мережі упереміш із підготовкою до навчального дня знижують продуктивність та увагу.

Читайте також:  Як стати щасливішим: три простих кроки

Фізична шкода

Постійне сидіння з телефоном або комп’ютером може призвести до викривлення постави. Постійний контакт очей з дисплеєм, призводить до погіршення зору та головного болю. Прослуховування гучної музики через навушники, завдає шкоди слуху.

А ще смартфони погіршують пам’ять

Сучасні технології творять із нашою пам’яттю досить дивні речі. Купа різних сервісів та додатків покликані допомогти нам все запам’ятовувати. Менеджери завдань дозволяють не тримати доручення в розумі, а записувати та призначати їм дати.

Соцмережі нагадують, коли у наших друзів є дні народження. Карти та пошук Google завжди допоможуть знайти потрібну адресу, навіть якщо вона вивітрилася з пам’яті. Все це дуже зручно, але не дуже корисно для мозку.

Психічне здоров’я

Зниження якості та кількості сну, залежність від гаджетів – ось що приносить нам надмірне зловживання сучасними технологіями.

Ще одне дослідження, цього разу від учених Ґетеборзького університету, підтверджує, що зловживання смартфонами загалом підвищує ризик депресії. Їхні гарвардські колеги тієї ж думки.

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я