3 речі, які потрібно враховувати при заміні фасаду будинку

59

Монтаж фасаду будівлі – це процес, який власники приватних будинків здійснюють у співпраці з будівельниками, самоврядуванням та продавцями будматеріалів, і він актуальний як для новобудов, так і для будинків, що реновуються. Експерти підприємства з фасадних рішень Cedral розповідають, на що звернути увагу, якщо ви збираєтесь реновувати фасад свого будинку у 2023 році, і на що розраховувати, плануючи витрати.

Зберіть необхідні документи

Плануючи реновацію будинку, обов’язково заплануйте візит у місцеве будівельне управління, де, повідомивши про майбутні роботи та їх обсяг, можна буде дізнатися, чи потрібне для реалізації запланованого проекту оформлення спрощеної картки-свідоцтва про реновацію та інші додаткові документи. Різних обмежень у роботах з реновації будівлі, наприклад, щодо матеріалу, доведеться дотримуватись у тому випадку, якщо ваш будинок знаходиться в зоні історичної забудови, наприклад, в історичному центрі Риги, в Агенскалні, Чієкуркалнсі, а також у регіональних містах, наприклад, у Кулдиге та ін. Кожне самоврядування управляє своїм зонуванням індивідуально, тому обов’язкові правила вам найточніше роз’яснять у установі відповідного самоврядування.


Оцініть стійкість та довговічність матеріалу

Вибираючи фасад будівлі, людина не просто створює візитну картку свого будинку, але й одночасно намагається спрогнозувати, скільки праці та коштів доведеться вкладати у її регулярний зміст. Найчастіше мешканці думають про ремонт фасаду будинку в довгостроковій перспективі, вибираючи матеріали, які прослужать 30 і більше років. Звичайно, є винятки, коли мешканці, які збираються продати свій будинок, можуть обирати більш дешеві рішення з терміном служби 5 років та відповідно меншими витратами, наприклад, спрощені пластикові матеріали.

Рішення різні, але якщо немає можливості регулярно займатися обслуговуванням та перефарбовуванням фасаду і хочеться використовувати рішення типу “поставив та забув”, то серед доступних на ринку рішень ви можете вибрати фасадні оздоблювальні панелі з фіброцементу. Слід враховувати і характерні для Латвії кліматичні умови – наприклад, шпоновані матеріали з дерева почуватимуться в Іспанії краще, ніж у Латвії, тоді як у Латвії основним параметром є здатність матеріалу витримувати кілька циклів заморозки.

Читайте також:  Зіпсований сніданок: помилки, які роблять вівсянку несмачною

Проведіть вимірювання, щоб визначити витрати

Щоб розпочати попередній розрахунок бюджету, спочатку необхідно виміряти розміри зовнішніх стінок. Враховуючи, що виміри не обов’язково мають бути точними, кожен може зробити їх самостійно, щоб зрозуміти площу стіни у квадратних метрах. Ця величина надалі може послужити відправною точкою у переговорах з постачальниками матеріалів та будівельниками, які назвуть зразкові витрати на робочу силу та строки робіт. Звичайно, слід враховувати, що кожна будівля оцінюється індивідуально, наприклад, якщо фасадні кріплення прогнили, це обов’язково вплине на обсяг робіт, а також на ціну.

Для будинку площею 120 квадратних метрів попередня ціна оздоблювального матеріалу у випадку з Cedral може становити 5000 євро, але необхідно враховувати витрати на робочу силу. Досить багато людей (приблизно третина замовників) займаються монтажем фасаду самі, але більшість все ж таки схильна довіряти цю роботу професіоналам.

“Варто додати, що краще розраховувати витрати в довгостроковій перспективі – вклавши велику суму грошей на початку процесу, можна буде уникнути додаткових витрат на реновацію в майбутньому. Наступне оновлення фасаду завжди буде дорожчим, ніж інвестиції в якісніший матеріал при початковій установці, крім того, ціни на робочу силу навряд чи впадуть у майбутньому”, – каже керівник Cedral з регіональної торгівлі Елвіс Сіліньш.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я