Зустріч з новим президентом Лулою

18

Федеральний президент Франк-Вальтер Штайнмаєр пообіцяв німецьку підтримку новому президенту Бразилії Луїсу Інасіу Лула да Сілва безпосередньо перед його інавгурацією.

«Мій візит покликаний надати імпульсу відновленню двосторонніх відносин між нашими двома країнами», – сказав Штайнмайєр у суботу в Берліні перед відльотом до Бразилії. Цей візит також має надати імпульс «нашій спільній меті захисту від вирубування тропічних лісів Амазонки, «зелених легень» нашого світу».

Інавгурація Лули у неділю

Президент прибув до столиці Бразиліа в суботу вдень (за місцевим часом) після перельоту, який тривав близько дванадцятої години. Незабаром після цього він провів зустріч віч-на-віч з Лулою, інавгурація якого відбудеться цієї неділі. Присутній на церемонії, Штайнмаєр хоче дати зрозуміти, що Німеччина розглядає Бразилію як важливого стратегічного партнера як у політичному, так і в економічному плані. Двосторонні відносини постраждали за чотири роки правління президента правого штибу Жаїра Болсонару, який був зміщений зі своєї посади наприкінці жовтня.

Відновлення зміцнення зв’язків із Бразилією та іншими країнами Латинської Америки також є частиною зусиль Німеччини щодо ширшого позиціонування на міжнародному рівні після нападу Росії на Україну. Старі спілки мають бути відновлені, а нові створені. Тому в кулуарах інавгурації Штайнмаєр також хоче провести подальші двосторонні переговори, наприклад, з новим президентом Чилі Габріелем Боріком та його колумбійським колегою Густаво Петро.

Обмін думками з двосторонніх питань

Під час переговорів з Лулою Штайнмайєр хотів обмінятися думками щодо цілей свого президентства та двосторонніх питань. “Федеративна Республіка готова надати посильну підтримку новому президентові в його амбітних планах щодо захисту тропічних лісів”, – підкреслив він перед відльотом з Берліна.

Під час перебування Болсонаро при владі різко зросла вирубка тропічних лісів. Тому уряд Німеччини значною мірою призупинив внесок Німеччини у розмірі 55 мільйонів євро у «Фонд Амазонки» для захисту лісів та клімату. Одразу після перемоги Лули на виборах вона оголосила, що знову виділить кошти.

Читайте також:  Повідомлення про швидку відставку Ламбрехт

Дощові ліси мають значення для світового клімату. У поїздці федерального президента супроводжуватиме федеральний міністр довкілля Штеффі Лемке («Зелені»). Цього понеділка обидва відвідають дослідницьку станцію ATTO у тропічних лісах та центр моніторингу вирубки лісів у Манаусі. Станція керується спільно німецькими та бразильськими вченими. Вони докопуються до суті складних взаємодій між тропічними лісами та кліматом.

У Бразилії оголошено триденну національну жалобу у зв’язку зі смертю легенди футболу Пеле. Штайнмаєр висловив найглибші співчуття бразильцям. «Пеле надихав мільйони людей не лише у футбольному світі та тричі вигравав Кубок світу з національною командою. Бразилія прощається із великим сином країни».

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я