Знайдено масові поховання дітей індіанців

47

Ще 66 могил дітей корінних народів, ймовірно, знайшли на території школи-інтернату на заході Канади. Про це свідчать результати досліджень за допомогою георадару на території школи-інтернату St Joseph’s Mission Residential School поблизу міста Вільямс Лейк у провінції Британська Колумбія, повідомили слідчі на прес-конференції, пише газета Toronto Star. Згідно зі звітом, діти корінних народів навчалися у школі, яка більшу частину часу, з 1891 по 1981 рік, перебувала у віданні католицької церкви.

З’являється все більше свідчень «жаху та страждань» дітей корінних народів, сказав на прес-конференції Віллі Селларс із корінної громади Williams Lake First Nation. За даними газети, вже минулого року за допомогою георадару на ділянці було виявлено 93 передбачуваних поховання.

Такі неодноразові виявлення могил призвели до численних протестів у Канаді останніми роками, а також викликали жах та обурення далеко за межами країни. Починаючи з 1880-х років, приблизно 150 000 дітей корінних народів було вилучено з сімей та поміщено до церковних шкіл-інтернатів. Програма, ініційована державою та підтримана церквою, була покликана адаптувати дітей до західного християнського суспільства. У школах багато дітей стикалися з насильством, сексуальним насильством, голодом та хворобами. Сотні людей так і не повернулися додому. Останні церковні школи-інтернати закрилися 1996 року.

У липні 2022 року Папа Франциск відвідав Канаду, щоб вибачитися у аборигенів за їхні страждання в католицьких школах-інтернатах. Політика асиміляції та позбавлення цивільних прав була «руйнівною» та «катастрофічною» для мешканців цих районів, сказав аргентинець у своїй промові на той час.

Читайте також:  Шакіра отримала опіку над дітьми

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я