Зелені пояснюють, чому від них відвертається виборець

17

Тюрінгія — одна із трьох східнонімецьких земель, де у вересні відбудуться вибори. Вкрай права AfD на підйомі, партія Зелених виборює виживання, набираючи за прогнозом менше п'яти відсотків голосів. Що думають про ситуацію Зелені?

Тюринґія напередодні виборів: Зелені пояснюють, чому від них відвертається виборець

Головний кандидат від Партії зелених на виборах Мадлен Хенфлінг вважає, що Зелені зазнають труднощів у колишній Східній Німеччині, бо вони «просять людей змінити свою поведінку (щоб захистити клімат)». Тюрінгія напередодні виборів: Зелені оцінюють.

Після об'єднання Німеччини в 1990 році і падіння комуністичного уряду колишня Східна Німеччина зіткнулася із соціальною депривацією, а безробіття стало звичайним явищем.

«Люди тепер бояться знову опинитися на узбіччі життя на тлі невизначеності через війну в Україні та інфляцію»— сказала Хенфлінг.

Мати Хенфлінг так і не знайшла іншу роботу після того, як 1990 року її звільнили з книгарні. Але вона вважає, що подібні випробування зробили східних німців сильнішими.

Мадлен Хенфлінг. Фото із сайту www.thueringer-landtag.de

Біля підніжжя монумента

На вершині гори в пишному зеленому лісі споруджено Кіффхойзерський монумент на честь кайзера Вільгельма I, першого правителя об'єднаної Німеччини. Згідно з легендою, імператор Священної Римської імперії Барбаросса спав біля цього пам'ятника протягом 800 років, і його пробудження відновить велич Німецької імперії.

Однак величезний монумент із пісковика став символом розколу в колишній східнонімецькій державіякий готується до проведення ключових регіональних виборів 1 вересня

Ностальгічна споруда стала популярною місцем зустрічей членів вкрай правої партії Альтернатива для Німеччини, яка лідирує в опитуваннях громадської думки перед виборами, з близько 30 відсотками голосів. Гасла її популістські – і багатьом подобаються простотою запропонованих рішень.

У місті Нордхаузен, за два кроки від монумента Кіффхойзера, 67-річний пенсіонер, який назвався лише Вольфгангом, заявив, що голосуватиме за АдГ.

Читайте також:  Дві третини вважають AfD небезпекою для демократії

«Саме через «зелені» економіка котиться до біса»– сказав він.

41-річна Хенфлінг народилася в Ільменау, невеликому селі в цьому регіоні, за шість років до падіння Берлінської стіни і пам'ятає, що ще в дитинстві вона була в курсі правих поглядів, що набирають силу.

«Це ніби у мене в ДНК. Я відчуваю запах нацистів за 100 метрів, навіть при зустрічному вітрі»– Розповіла вона агентству AFP.

«Вкрай праві не повинні захопити це місце»– Заявила агентству AFP біля підніжжя пам'ятника Мадлен Хенфлінг.

«Ці хлопці прославляють цю пам'ятку. Він дуже небезпечний»– Погодився 66-річний Міхаель Фішер, який відвідав це місце зі своєю дочкою та онуками.

Прагнучи не допустити захоплення пам'ятника партією AfD, місцева влада створює там новий центр документації європейської історії.

Хенфлінг уже понад 15 років веде кампанію проти неонацистського руху. Вона вважає, що центр допоможе припинити використання пам'ятника для підживлення вкрай правих політичних течій.

Напади та образи

Напередодні виборів почастішали напади на політиків усіх партій.

“Нас постійно ображають, і для мене в цьому немає нічого нового”– сказала Хенфлінг, яка вже 10 років є членом регіонального парламенту Тюрінгії. «Коли ми ведемо кампанію від дверей до дверей, є місця, куди ми безперечно не ходимо. Тому що знаємо, що нас там не пустять і в цьому немає сенсу».

Проте, за її словами, небезпека «стала різноманітнішою».

«Наші члени більше не роздають листівки та не розклеюють плакати самостійно, особливо вночі»— сказала вона.

Хенфлінг та її команда використовують анонімний чорний автомобіль для передвиборних поїздок та повідомляють поліцію про кожен виїзд.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я