Збираємо аптечку правильно: які ліки мають там бути, а які варто викласти

61
аптечка

Домашня аптечка має бути в кожному домі. Що там має бути обов’язково, а що варто викласти – розкажемо нижче.

Правила комплектування

Комплектуючи домашню аптечку, дотримуйтесь простих правил.

 1. Засоби ділимо на три групи (можна за допомогою окремих зіп-пакетиків): універсальні (ентеросорбенти, знеболюючі та жарознижуючі, препарати від алергії та харчових отруєнь), індивідуальні для кожного члена сім’ї в залежності від особливостей його організму та хвороб, якими він хворіє, та засоби першої допомоги: антисептики, креми від укусів комах, мазі від синців та забоїв.
 2. Надавайте перевагу тим препаратам, які ви вже приймали раніше і впевнені в ефективності саме для вас.
 3. Уважно слідкуйте за датами випуску та термінами придатності.
 4. Зберігайте аптечку в сухому прохолодному місці. Таблетки та капсули здебільшого не потребують спеціальних температур, а от мазі та креми вимагають уважного ставлення до себе. Деякі з них тримати можна тільки в холодильнику. Те ж може стосуватись крапель, сиропів та суспензій.

Крім ліків зараз потрібно мати в швидкому доступі й аксесуари для першої допомоги при пораненнях, наприклад ножиці з тупими краями для розрізання одягу, рукавички та турнікети. Останнім варто вміти правильно користуватись.

Які ліки мають бути в домашній аптечці

Якщо для комплектації не вистачає домашніх запасів, перед походом в аптеку варто скласти список, щоб не купити зайвого і не обійти увагою головне.

Отже, в аптечці мають бути:

 • знеболювальні та жарознижуючі: Ібупрофен, Парацетамол, Аспірин;
 • засоби від харчових отруєнь: ентеросорбенти (Атоксіл, активоване вугілля, Смекта), Регідрон, засоби для зупинки діареї (Фталазол, Лоперамід);
 • ліки від алергії, яка може виникнути несподівано: Лоратадин, L-Цет, Тавегіл;
 • антисептики (Перекис водню, Хлоргексидин);
 • бинт, асептичні серветки, стерильна вата чи диски.
Читайте також:  Що таке консолідований вантаж: особливості та переваги

Якщо в родині є маленькі діти, для них краще мати окрему аптечку й препарати зі спеціальним дозуванням та формою випуску.

аптечка

Яким препаратам не місце у аптечці

Крім необхідних лікарських засобів, часто можна побачити й такі, що займають місце і можуть бути навіть небезпечними. До них відносяться:

 • Антибіотики. Приймати їх можна тільки після консультації лікаря. Некероване використання антибактеріальних препаратів провокує виникнення так званих супер-інфекцій. До того ж, вони мають дуже обмежений термін придатності і швидко псуються;
 • вітаміни та вітамінні добавки. Ці засоби приймаються при необхідності курсом впродовж місяця і не є ліками першої потреби, які варто зберігати й возити з собою.

Також важлива форма ліків. Будь-які порошки та саше вимагають особливих умов зберігання. Сюди можна віднести й свічки, котрі мають зберігатись в холодильнику, а інакше вони втратять свою форму і ефективність.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я