Запущено новий пакет санкцій проти Росії

31
Санкції

27 країн-членів Європейського Союзу запровадили дев’ятий пакет санкцій проти Росії. У кулуарах саміту ЄС у Брюсселі комітет постійних представників країн-членів одноголосно схвалив плани, що включають нові каральні заходи проти російських банків та додаткові торгові обмеження. Про це повідомила у Twitter Чехія як чинний голова Ради ЄС. Росія веде агресивну війну проти сусідньої України з кінця лютого.

До цього кілька днів тривала суперечка про можливі небажані побічні ефекти санкцій. Німеччина разом з такими країнами, як Франція та Нідерланди, закликала змінити деякі правила в ході прийняття нового пакету санкцій, щоб уникнути збоїв у торгівлі сільськогосподарською продукцією та добривами.

Інші країни, як-от Польща та Литва, стверджували, що повідомлення про сільськогосподарський експорт, якому нібито перешкоджають санкції, є «російською пропагандою», спрямованою на ослаблення санкцій ЄС. Зрештою обидві сторони погодилися на компроміс. За словами дипломатів, у ньому враховано вимоги щодо забезпечення продовольчої безпеки.

Майже 200 фізичних та юридичних осіб у новому списку санкцій

Крім торгових і фінансових санкцій, дев’ятий пакет каральних заходів з кінця лютого включає список із майже 200 фізичних та юридичних осіб. Вони підлягають заморожуванню активів та забороні на в’їзд до ЄС. ЄС уже ввів санкції проти більш ніж 1200 фізичних осіб та 118 організацій за підрив територіальної цілісності та суверенітету України.

Список з новими іменами буде опублікований найближчим часом в Офіційному журналі ЄС після завершення письмової процедури прийняття рішень, яка ще потрібна. Згідно з більш ранньою інформацією Комісії ЄС, до тих, хто буде включений, входять російська армія, окремі офіцери, депутати Державної Думи та губернатори.

«Таким чином, до списку включені особи, які відіграють ключову роль у жорстоких навмисних ракетних атаках Росії проти цивільного населення, у викраденні українських дітей до Росії та в крадіжці української сільськогосподарської продукції», – сказала голова Комісії Урсула фон дер Ляйєн на презентації пакету.

Читайте також:  Перемога Лули на виборах у Бразилії: реакція політиків

За її словами, доступ Москви до безпілотників та інших безпілотних літальних апаратів також буде перекритий після атак російських безпілотників на Україну в останні місяці. Ще чотири телеканали будуть відкликані ліцензії на мовлення за поширення військової пропаганди.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я