За період війни держава видала за програмою 5-7-9% кредитів на понад 150 млрд грн

15
unexbank

Український бізнес вже два роки поспіль демонструє приклад героїзму та цілеспрямованості, попри виклики повномасштабного воєнного вторгнення. Виробничі, переробні, обслуговуючі та ІТ підприємства релокуються, відбудовуються, нарощують потужності та продовжують сумлінно працювати на користь економіки країни. Підприємства активно допомагають фронту, створюють та забезпечують робочі місця, створюють стратегію розвитку та розширення у повоєнний час.

Позитивна бізнес-ситуація можлива завдяки посиленому державного впливу, зокрема впровадженням ключової ініціативи — програми кредит 5-7-9. Її завдання — забезпечення безперешкодного доступу всіх суб’єктів господарювання, в першу чергу, мікро- та малого підприємництва, до капіталу. Ініціатор проєкту — Фонд розвитку підприємництва разом з Міністерством фінансів та Урядом України в рамках цієї програми забезпечують близько 90% бізнес-кредитів.

За час існування в рамках програми було видано кредитів на суму близько 250 млн грн, більша частина з якої припала саме на воєнний період. Специфіка кредитної програми «5-7-9» полягає у вигідних низьких процентних ставках, посильних для бізнесу у критичних умовах діяльності. Водночас вона передбачає компенсацію державою прибуткової маржі банкам.

Пільгова кредитна програма, спрямована на підтримку та розвиток бізнесу, є широко доступною українським підприємствам та фізичним особам-підприємцям, що займаються виробництвом та переробкою у більшості галузей економіки. Кредити передбачають цільове спрямування, зокрема:

  • на модернізацію та закупівлю основних засобів та транспорту комерційного призначення;
  • на будівництво, реконструкцію та відновлення будівель нежитлового призначення;
  • на придбання виробничих приміщень та земельних наділів для ведення господарської діяльності;
  • на інвестування, поповнення обігового капіталу та скорочення касових розривів;
  • на придбання об’єктів права інтелектуальної власності в межах інвестиційного проєкту.

Завдяки програмі 5-7-9 підприємства можуть не лише підтримувати своє функціонування, а й розвиватися — вдосконалюватися технологічно, нарощувати виробничі потужності, створювати нові робочі місця з конкурентною заробітною платою.

Читайте також:  А я спати! 6 поважних причин не відзначати Новий рік

Прозорі взаєморозрахунки відмічені міжнародними партнерськими організаціями, які охоче долучаються до фінансування кредитної ініціативи. Це один з ключових факторів успішності програми, яким вона завдячує ретельно спроєктованій системі від Фонду розвитку підприємництва.

Другий фактор успіху — гнучкість та адаптивність програми до зовнішніх умов. Її механізм було підлаштовано спершу під умови економічного спаду під час пандемії COVID-19, а згодом до високоризикових умов господарювання в умовах повномасштабного воєнного вторгнення.

До участі у програмі долучено понад 45 банків України, що співпрацюють з малим та середнім бізнесом. За рахунок неможливості конкурування за ціновим фактором, банкам довелося вдосконалювати умови надання кредитів, щоб зацікавити та утримати клієнтів.

Програма 5-7-9% ефективно працює за рахунок державних гарантій як для банків, так і для представників бізнесу. Її повноцінне функціонування в умовах війни забезпечене підтримкою міжнародних партнерів, зокрема Світового банку.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я