Ми спостерігаємо, як історія відповідає зараз. Виступаючи на Мюнхенській конференції з безпеки, президент України Володимир Зеленський зробив пропозицію до європейців, які беруть участь у конференції, яку важко відмовитися. У ситуації, коли Сполучені Штати обмежують свою підтримку в Європі, ІТ, Європа, повинна створити власну армію. Точніше, основа цієї армії вже є в Україні.
Зеленський в Мюнхені: Європа потребує власної армії, і це вже
Зеленський у Мюнхені виступав ідеологом Сильної Об’єднаної Європи. Він каже, що багато хто думає, але не всі вирішують сказати: Старі часи минули. США не бачать партнера в Європі. Віце-президент США чітко дав зрозуміти: десятиліття старих відносин між Європою та Америкою закінчуються. Відтепер все буде інакше, і Європі потрібно адаптуватися до цього.
Таке попереджувальне повідомлення Президенту України. Це, звичайно, лише версія. Але є кілька неможливості, які вже не стали реальністю.
За словами Зеленського, багато лідерів заявили, що Європі потрібна власна армія. Армія Європи. Збройні сили Європи повинні бути створені. Прийшов час.
Зеленський продовжив наступне міркування. Чи потрібна Америка Європа як ринок? Так. Але як союзник? Для того, щоб відповідь була “так”, Європі потрібен один голос, а не різний десяток. Кілька днів тому президент Трамп розповів Зеленському про свою розмову з Путіном. Він ніколи не згадував, що Америці потрібна Європа за столом переговорів. Це багато говорить.
У Європі лише українська армія має досвід ведення війни. Зараз Україна є світовим лідером у галузі безпілотної війни, продовжив Зеленський. Це наш успіх, але це також ваш успіх. Все, що ми будуємо для власної оборони, також зміцнює вашу безпеку. Європа повинна побудувати свою армію разом з Україною та резонансом – на основі свердловини, випробуваних у битвах української армії. Якимось чином – непереможний і вже легендарний.
Він також сказав на конференції: “Мирна угода не може бути підписана в Мюнхені. Ну, тому що це Мюнхен”.
Військова маєток Європи
Треба сказати, Зеленський виявив, як зацікавити м’яких європейських жителів. Він запросив їх значною мірою змінити значний тягар війни на плечах українських фахівців. Хоча не виключно, звичайно, українці. Бойова та добре обладнана наймана армія, здатна протистояти зовнішній агресії, проте, вже існує. Його не потрібно складати з нуля.
Дивовижним чином, ідея Зеленського згадує, що історична традиція в Україні, яка асоціюється з армією Козака. Лише анархістського вільного вільного тут немає місця. Швидше, ми говоримо про щось подібне до статусу козаків у часи, від Кетрін II (до речі, німецька)-до катастрофи ХХ століття. Військова нерухомість, вписаний у соціальний поділ праці.
Тепер може відбутися щось подібне За шкалою Європи (Мінус Росія, як держава – це заручника власної унікальної та дивної цивілізації, а також наша, а не на ваш розум).
І вони можуть, в Німеччині, співати зі свіжим силою старого Зонга: “Наші козаки підуть уздовж Берліна!”
А як щодо НАТО?
Все частіше політики в Європі повинні розраховувати з тим, що НАТО не може впоратися зі своєю роллю через розбіжності між країнами, які потрапляють у блок.
Чи долаються ці розбіжності? Можливо. Але не відразу і не назавжди.
Пам’ятаючи за лаштунками розмови про слабку внутрішню готовність солдатів та офіцерів Бундесвера, щоб взяти участь у реальній війні, ви приймете такий варіант, як хороша тема для обговорення. Можливо, ці розмови є нісенітницями в худорлявій олії. Але не диму без вогню. Загальна кількість армій Франції та Німеччини, як повідомлялося, лише близько 180 тисяч людей, і незрозуміло, який відсоток з них є бойовим.
НАТО – це оборонний союз, який робить його іншим звіром, якою може бути армія ЄС. Європейська армія була б багатонаціональною армією, це не те, що є НАТО. Крім того, НАТО не є виключно європейським блоком. І в ситуації, коли Сполучені Штати мають деякі власні інтереси, дуже незрозуміло, що буде там з НАТО. Хоча ми також чуємо від нової адміністрації, яка, в принципі, США не відмовляться від НАТО. Однак їх сьогодні не кинуть, а завтра? І чи будуть вони сказати в критичну годину в США: ми, звичайно, з вами з думками та молитвами. Повернути.
Насправді Зеленський пропонує неформальну модернізацію НАТО, входячи в блок з бічних воріт.
Україна як форпост
Ось коментар аналітика Сергія Медведєва. Це здається йому досить адекватним для Європейського Союзу, щоб створити європейську армію на збройних силах України. Сьогодні це, безсумнівно, найголовніша армія Європи. Це не повинно бути НАТО, а коаліція бажань, яка може включати Польщу, Чехію, Балтію та Північні країни (включаючи Норвегію), Британії, Німеччини та Франції, але я не повинен бути індичкою і, я вважаю, Греція, просто Як і Орбанова Угорщина та Словаччина Фітсев (хоча там все приходить у рух). І Україна в цій коаліції була б форпостом на кордоні з варварами, як і століттями козаків стояли на кордоні з степом.
Польща могла зіграти особливу роль тут, як і в 1683 році, коли кіннота Яна Собеской врятувала Відень та Європу, і я навіть бачу Радека Сікорського на чолі цієї коаліції… Ми дійсно живемо зараз в історичні часи та події, як У 1991 р. Знову крутиться навколо України, яка спостерігається ключем до конфігурації Північної Євразії, завдяки якій створюються та обвалилися імперії .