Який захист дитині дає грудне молоко?

9

Експерти Юнісеф розповілии, чому грудне вигодовування корисне для немовлят.

Грудне молоко – це природна їжа для немовляти, яка містить усі необхідні поживні речовини та дає захист від багатьох інфекційних захворювань.

 

Дуже важливо, якщо є така можливість, прикласти дитину до грудей протягом першої години після народження. У перші дні життя дитина отримує молозиво, яке є своєрідною «першою імунізацією» немовляти. Молозиво багате на антитіла та інші корисні речовини. Воно допомагає сформувати імунітет дитини та захищає маля від багатьох хвороб.

 

У міру того як дитина росте, материнське грудне молоко змінюватиметься відповідно до харчових потреб маляти. Годувати дитину грудним молоком можна до двох років, а за бажанням і більше. Чим довше ви годуватимете дитину, тим довше вона матиме захист від хвороб.

 

Немовлята, яких годують грудьми, мають менший ризик розвитку астми, ожиріння, діабету 1-го типу та синдрому раптової дитячої смерті. Діти на грудному вигодовуванні також менш схильні до вушних інфекцій і хвороб шлунка.

 

Втім, материнські антитіла у молоці не захищають від усіх інфекцій. Пам’ятайте! Немовлятам на грудному вигодовуванні, як і іншим дітям, необхідна вакцинація для профілактики багатьох захворювань. Перші щеплення дитина отримає ще у пологовому, подальший графік вакцинації вам підкаже педіатр.

Читайте також:  Вікторія Дроздюк з Рівного здобула дві перемоги на конкурсі краси (Фото)

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я