Які переваги холодного душу для здоров’я?

83

Холодний душ тільки здається страшною тортурою. Насправді він дуже корисний і, якщо звикнути, поступово починає приносити справжнє задоволення.

Існує цілий список переваг, які можна отримати, приймаючи саме холодний, а не такий звичний гарячий душ. При цьому фахівці вказують, що холодною водою вважається температурою від 10 до 15 градусів, пише Obozrevatel.

Зволожена шкіра та блискуче волосся

Купання у гарячій воді відкриває пори, вимиваючи зі шкіри її природний жир. А це, своєю чергою, погано впливає на баланс вологи. Це ж стосується шкіри голови та волосся. Людям, схильним до сухості шкіри або ламкості волосся, в принципі рекомендують ополіскуватися холодною водою.

Більш здорова психіка та міцніший імунітет

Дослідження встановили, що холодна вода стимулює вироблення в організмі норадреналіну та бета-ендорфінів. А це може добре впливати на психічний стан людей, які страждають на депресію та інші психічні розлади, пов’язані зі зниженням настрою. Також холодна вода робить людей стійкішими до застуд.

Швидше кровообіг та схуднення

Опинившись у холодній воді, наше тіло переходить у режим виживання, зокрема, збільшуючи частоту скорочень серця. Це непоганий спосіб зміцнити серцевий м’яз та судини, покращити кровообіг у тілі. А ще на зігрівання ваш організм витратить додаткові калорії, що може бути корисним для тих, хто хоче знизити вагу. Звичайно, повноцінно фізичні вправи холодний душ вам не замінить, але може суттєво посилити їхню ефективність.

Водночас медики вказують, що холодний душ бадьорить, тому приймати його безпосередньо перед сном не варто – ви можете засипати довше після цього. Така процедура краще підійде для ранку, коли вам потрібно прокинутися та привести себе в тонус.

.

Читайте також:  Небезпечно для шлунка: продукти, які не можна їсти вранці натщесерце

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я