Як залишити веб-браузер (і забрати свої дані із собою)

19
браузер

Ви можете перейти на новий браузер без втрати історії відвідувань.

Як залишити веб-браузер (і забрати свої дані із собою)

Втомилися від збирання даних у Google Chrome? Вам закрутили голову нові функції штучного інтелекту, впроваджені в Microsoft Edge? Бажаєте спробувати велику бібліотеку додатків Firefox? А можливо, ви купили собі новий Mac, і Safari – очевидний вибір через його тісну інтеграцію з настільною операційною системою?

Чому б ви не вирішили перейти на новий браузер, не варто відмовлятися тим, що вам доведеться розлучитися з наявними в браузері даними. Більшість сучасних браузерів оснащені простими засобами імпорту та експорту закладок, паролів, історії відвідувань, розширень та багато іншого.

Як саме ви це робитимете, залежить від браузера, з якого ви переходите, і від браузера, на який ви переходите, але кроки досить прості, незалежно від сценарію. Можливо, після переходу ви виявите, що трава з іншого боку дійсно зеленіша, і ви заберете з собою всі свої дані.

Найкраще почати з браузера, на який ви переходите, а не з браузера, який ви залишаєте. Зі зрозумілих причин у цих програмах більше уваги приділяється інструментам імпорту, ніж експорту.

Google Chrome

У Chrome для Windows натисніть три точки у правому верхньому куті інтерфейсу браузера, потім виберіть » Закладки та списки“, а потім ” Імпорт закладок та налаштувань». У Chrome для macOS опція імпорту знаходиться там же, у меню Google Chrome у верхньому рядку меню.

У наступному діалоговому вікні ви зможете вибрати один із інших браузерів у вашій системі. При перемиканні між цими варіантами змінюються дані, які можна імпортувати, але зазвичай у списку відображаються такі записи, як історія переглядів і вибране/закладки. Позначте всі типи даних, які потрібно перенести, а потім натисніть кнопку Імпорт.

Читайте також:  Південна Корея вивчає аварійну північнокорейську ракету

У меню вибору браузера ви також можете вибрати Закладки HTML-файл, якщо браузер, до якого ви переносите закладки, може експортувати їх таким чином. Google Chrome сам вміє зберігати закладки таким чином: натисніть на три точки, щоб відкрити меню програм, виберіть Закладки та списки та Менеджер закладокпотім натисніть три точки трохи нижче панелі інструментів браузера і виберіть Експорт закладок.

Apple Safari

Зайдіть у Safari на macOS, відкрийте меню » Файл» та знайдіть пункт » Імпортувати з «: Вибравши його, ви побачите список інших браузерів на комп’ютері, з яких Safari може брати дані. Два інших варіанти, Закладки HTML-файл і Паролі CSV-файлможуть бути використані як альтернативні методи, якщо це необхідно.

Вибравши браузер, з якого ви хочете перейти, ви зможете вибрати тип даних, які потрібно перенести. У різних браузерах це може бути по-різному, але можна очікувати появи таких опцій, як закладки, історія і паролі. Коли ви зробите вибір, натисніть Імпортщоб розпочати процес.

Safari має кілька основних інструментів експорту, якими ви також можете скористатися. Відкрийте меню Файлпотім виберіть Експорті ви зможете вибрати Закладки (у вигляді HTML-файлу) та Паролі (у вигляді CSV-файлу) – два формати, з якими можуть працювати багато інших браузерів.

Mozilla Firefox

Якщо ви вирішили перейти на Firefox з іншого браузера, натисніть три горизонтальні лінії в правому верхньому куті інтерфейсу, щоб потрапити в головне меню, потім виберіть пункт Налаштування та відкрийте вкладку Загальні. На самому верху ви побачите кнопку Імпорт даних: Натисніть на неї, щоб побачити список браузерів на тому ж комп’ютері, з якого ви можете імпортувати дані.

За промовчанням Firefox перенесе всі можливі дані – закладки, історію відвідувань та збережені паролі, але ви можете вибрати окремі типи даних, натиснувши на маленький значок + (плюс) праворуч. Натисніть » Імпорт»щоб підтвердити свій вибір.

Читайте також:  Вчені знайшли спосіб позбутися кошмарів за допомогою одного акорду

Що стосується експорту даних, то тут все трохи розкидано: Наприклад, виберіть у головному меню пункт Паролі, щоб експортувати дані для входу в систему (за допомогою трьох точок у верхньому правому куті). Виберіть «Закладки» та » Управління закладками»щоб експортувати ці списки, за допомогою кнопки імпорту та резервного копіювання (дві стрілки поруч один з одним) над папками із закладками.

Microsoft Edge

Нарешті, у Microsoft Edge є опції імпорту, до яких можна перейти, натиснувши на три точки (вгорі справа), щоб відкрити головне меню, а потім вибравши Імпорт даних браузера на вкладці Профілі. Потім вам потрібно вибрати браузер, з якого ви хочете імпортувати дані: знайдіть його у списку та натисніть кнопку » Імпорт» поруч з ним.

Далі можна вибрати типи даних для імпорту, і деякі з цих списків можуть бути досить довгими. Наприклад, якщо ви переходите з Chrome, який працює на тій же кодовій базі, що й Edge, ви можете перенести закладки, паролі, інформацію про платежі, історію відвідувань, налаштування, розширення та навіть відкриті вкладки. Натисніть Імпортщоб підтвердити.

Щоб експортувати закладки та паролі, потрібно перейти на ці екрани: Виберіть Обране в головному меню, а опція експорту знаходиться за трьома точками у верхній частині списку. Виберіть Налаштування у головному меню, потім Профілі і пароліі опцію експорту можна знайти за трьома точками справа (поряд із Додати пароль).

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я