Якщо ви протягом тривалого часу відчуваєте смуток, зниження уважності та рухової активності, найімовірніше, ви страждаєте від депресії. Але не поспішайте лякатися.
Депресія – одне з найбільш виліковних захворювань. Якщо вчасно звернутися по допомогу до фахівців, то в більш ніж 90% випадків пацієнти забувають про цю “сумну” недугу.
Що таке депресія?
Це поширений психічний розлад, який впливає на настрій людини, її образ думок і поведінку. Такий стан може призвести до серйозних емоційних і психічних проблем, які заважають вести повноцінне життя, працювати і вибудовувати стосунки з оточуючими людьми. У запущених випадках депресія небезпечна для життя. Такий стан може спровокувати у пацієнта спроби суїциду. За статистикою, зараз від депресії страждає 280 мільйонів людей. До захворювання схильні як чоловіки, так і жінки. Найчастіше воно проявляється у віці від 20 до 40 років.
Симптоми депресії
Розпізнати депресію самостійно досить важко. Адже кожна людина може відчувати зміни настрою, почуття смутку, туги, занепокоєння і страху. Але в разі справжньої депресії симптоми можуть затягнутися на кілька тижнів, місяців і навіть років, переростаючи в хронічний стан. Лікарі-психіатри назвала симптоми депресії:
- Почуття туги, смутку, пригніченого стану, який триває понад два тижні.
- Втрата концентрації та зниження працездатності.
- Зниження рухової активності.
- Втрата інтересу до улюблених занять.
- Обмеження в соціальних контактах.
- Постійне відчуття тривоги.
- Порушення сну.
- Втрата апетиту, або переїдання.
- Зниження лібідо.
- Плаксивість.
- Почуття провини.
- Думки про смерть і суїцид.
Що робити, якщо ви діагностували депресію у себе або своїх близьких?
Найголовніше, не затягувати з лікуванням. Позбутися депресії набагато простіше на ранніх стадіях захворювання. Тому варто звернутися за консультацією до фахівця. Грамотний психолог або психіатр допоможе виявити причини пригніченого стану і підібрати відповідне лікування. Крім того, на додаток до терапії необхідно намагатися самостійно побороти депресію.
Для цього важливо більше часу проводити з близькими людьми, правильно харчуватися, збільшити прогулянки на свіжому повітрі, а також нормалізувати режим сну. Крім того, корисно буде скласти список маленьких цілей на кожен день, наприклад, зробити ранкову зарядку, прогулятися лісом або поспостерігати за красивим заходом сонця. Виконуючи ці цілі, не забувайте хвалити себе за це. Також у боротьбі з депресією допоможе позитивне мислення. Намагайтеся виокремлювати навколо себе тільки хороші події, таким чином, це поступово увійде у звичку.