Ангіопатія сітківки

126
око

Ангіопатія – патологічний процес у кровоносних судинах, спричинений порушенням нервової регуляції. Оскільки хвороба підкрадається непомітно, дуже важливими є регулярні профілактичні візити до офтальмолога навіть коли вас нічого не турбує.

Сітківка – це найтонша внутрішня оболонка ока, яка відповідає за сприйняття видимого нами зображення і має чутливість до світла. Саме завдяки їй ми маємо можливість сприймати навколишній світ у всьому його різноманітті. Різні захворювання, що негативно впливають на судинну систему, порушують функції сітківки, внаслідок чого розвивається ангіопатія сітківки.

Види захворювання

Гіпертонічна

Цей вид судинних порушень розвивається за наявності гіпертонічної хвороби і проявляється нерівномірними звуженнями і розширеннями артерій на очному дні, а також точковими крововиливами в очному яблуці. Гіпертонічна ангіопатія сітківки ока може призвести до видозмін тканин, що негативно позначається на зорі. Якщо захворювання почати лікувати на початковій стадії, стан може повернутися до норми. Ангіопатія сітківки за гіпертонічним типом також потребує лікування основного захворювання і зниження кров’яного тиску.

Діабетична

Як випливає з назви, цей вид розвивається внаслідок цукрового діабету. Існує мікроангіопатія, яка характеризується витонченням стінок капілярів, а також макроангіопатія, за якої стоншуються більші судини.

За цукрового діабету підвищується ризик закупорки судин і порушень мікроциркуляції крові, що може призвести до гіпоксії (нестачі кисню), множинних крововиливів і значного погіршення зору.

Гіпотонічна

Знижений кров’яний тиск також може призвести до розширення судин, що негативним чином впливає на здатність сітківки ефективно виконувати свої функції.

Травматична

Цей вид може розвинутися в разі здавлювання грудної клітки або травми шийного відділу хребта і головного мозку.

Вагітних

Розвиток ангіопатії сітківки під час вагітності потребує особливої уваги з боку фахівця, який веде вагітність, і офтальмологів. Лікування захворювання проводиться з урахуванням того, що деякі медикаментозні препарати під час вагітності протипоказані. У деяких випадках є показанням до проведення кесаревого розтину.

Читайте також:  Як правильно сортувати текстильні та біорозкладні відходи?

Симптоми

За наявності ангіопатії насамперед відзначаються:

 • зниження гостроти зору;
 • миготіння “мушок” перед очима;
 • виникнення темних точок і плям у полі зору.

За наявності будь-якого з цих симптомів необхідно без зволікання звернутися до офтальмолога! Вищенаведені симптоми також можуть свідчити про тотальне відшарування сітківки, що за відсутності допомоги лікаря загрожує втратою зору.

Прогресування патології виражається в погіршенні зорових функцій із появою завіси або туману перед очима, а також у значному ослабленні зору. З плином часу симптоми можуть набути стійкого характеру, а тимчасові поліпшення зору зникнуть.

Діагностика

Можливо діагностувати патологію на ранній стадії розвитку, що дозволяє уникнути важких ускладнень.

Діагностика включає:

 1. офтальмоскопію – огляд очного дна під багаторазовим збільшенням, що допомагає помітити порушення в роботі судин і оцінити ступінь їх ураження;
 2. візометрію – перевірку гостроти зору, що дає змогу визначити стан центральної ділянки сітківки;
 3. комп’ютерну периметрію – дослідження периферичного і центрального поля зору;
 4. комп’ютерну томографію, яка застосовується в разі потреби для вивчення стану сітківки ока та зорового нерва;
 5. тонографію для вимірювання внутрішньоочного тиску.

Для правильної постановки діагнозу також можуть знадобитися МРТ, доплерографічне сканування судин і рентгенографічні дослідження.

Лікування

Лікування ангіопатії сітківки ока проводиться з урахуванням терапії основного захворювання і передбачає регулярне відвідування офтальмолога і фахівця, який займається лікуванням недуги, що стала причиною розвитку ангіопатії.

Головною метою офтальмологів є зупинка розвитку патологічних процесів у судинах, запобігання розвитку відшарування і розриву сітківки, а також зниження зору.

Медикаментозні препарати, а також ін’єкції та внутрішньовенні вливання сприяють:

 • поліпшенню кровообігу і мікроциркуляції крові;
 • нормалізації проникності судин;
 • зміцненню судинних стінок.

Корисними в низці випадків будуть фізіотерапія, дотримання оптимального режиму фізичних навантажень і дієти, а також приймання препаратів, що знижують кисневе голодування, і вітамінних комплексів.

Читайте також:  Рак шийки матки

 

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я