Як водити машину взимку: 5 порад, щоб уникнути несподіванок

114

У багатьох країнах зима – єдина пора року, коли водії стикаються з низькими температурами, хуртовинами, що знижують видимість, та слизьким дорожнім покриттям. Незважаючи на те, що зимове водіння є безлічю проблем, раптові зміни погоди не повинні змушувати водіїв нервувати. Для забезпечення безпечного та приємного досвіду експерти carVertical радять зробити наступні кроки.

Не нехтуйте зимовими шинами

Перший крок до зниження ризику водіння взимку – це придбання гарного комплекту зимових шин. Як пояснює Матас Бузеліс, автомобільний експерт: “Єдине, що пов’язує автомобіль із дорогою, – це шини. Навіть якщо автомобіль оснащений усіма новітніми засобами безпеки, використання літніх шин взимку небезпечне через збільшення гальмівної колії та погіршення прохідності поворотів”.

У снігових умовах різниця у зчепленні між літніми та зимовими шинами може бути величезною. Гальмівний шлях автомобіля із зимовими шинами, що рухається зі швидкістю 50 км/год засніженою дорогою, становить приблизно 31 метр. На літніх шинах цей шлях може подвоїтись.

Використовуйте правильну склоомиваючу рідину

Зима – найбрудніший сезон водіння, тому що дорожня сіль потрапляє на всі частини автомобіля, включаючи лобове скло, що погіршує видимість дороги.

Зимова рідина, що омиває, зазвичай вибирається в залежності від температури без урахування важливості pH. Хоча це найважливіше рішення, яке необхідно прийняти (інакше рідина, що омиває, замерзне в морозну погоду), є й інші важливі фактори, які необхідно враховувати.

Одним із них є pH. Використання концентрату рідини, що омиває, з pH 6-8 і співвідношенням розведення водою 1:1 запобігає іржавінню металевих поверхонь і розчинення пластикових деталей.

Обережно з протектором

Взимку водії мають миттєво змінювати свій стиль водіння. Бузеліс підкреслює, що різкі маневри на засніженій або зледенілій дорозі можуть порушити стійкість автомобіля.

Читайте також:  Чи можна знову кип'ятити воду в чайнику?

“Плавне і розмірене водіння має замінити раптове прискорення і різке гальмування. Те саме стосується і проходження поворотів. За несприятливих погодних умов необдумані, різкі рухи можуть призвести до поломки автомобіля і втрати керування”, – говорить автомобільний експерт компанії carVertical.

Дотримуйтесь дистанції

Одним із найважливіших предметів, яким навчають в автошколах, є дотримання безпечної дистанції. Це не тільки збільшує економію палива та підвищує безпеку на дорозі, але й залишає більше простору та допомагає зменшити кількість пробок.

Щоб допомогти водієві за будь-яких погодних умов, сучасні автомобілі оснащені електронним контролем стійкості або антиблокувальною гальмівною системою (ABS). Тим не менш, навіть найсучасніша антиблокувальна система гальм не зможе вберегти водія від аварії, якщо не дотримується безпечної дистанції.

Не панікуйте, коли автомобіль починає ковзати

Однією з найсерйозніших небезпек при керуванні авто взимку є поява чорного льоду. Це тонке покриття льоду глазур’ю, яке може застати водіїв зненацька.

За словами Бузеліса, у разі виникнення ковзання водії не повинні панікувати: “Під час ковзання водії повинні зберігати спокій і дотримуватися певних рекомендацій. По-перше, не натискайте на педаль гальма, щоб уникнути обертання автомобіля. Натомість використовуйте кермо для керування ковзанням. Якщо задня частина автомобіля ковзає вправо, водій повинен повернути кермо вправо. Коли автомобіль випрямиться, рульове колесо теж має випрямитися. Звичайно, це залежить від технічних характеристик автомобіля, особливо від того, який у нього привід – передній, задній або повний.

Бузеліс наголошує, що водії повинні ознайомитися з тим, що робити у таких випадках, використовуючи тренажери або практикуючись у спеціально відведених місцях. Це допоможе виробити звички, які полегшать життя водіїв на заледенілих дорогах.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я