Як швидко заснути, якщо прокинувся серед ночі? Дільна порада фахівця

43

Раптові пробудження іноді обертаються безсонням. Лікар-сомнолог, член Американської академії медицини сну Майкл Бреус у соцмережах розповів, який лайфхак можна використати, щоб знову безтурботно заснути.

Немає нічого гіршого, ніж прокинутися посеред ночі і кілька годин мучитися, свердлячи поглядом стелю. Або відстежуючи час у спробі підрахувати, як довго залишилося до пробудження і наскільки змученим ви завтра на роботі, пише Vokrugsveta.

Метод “4-7-8”

Зазвичай заснути не виходить тому, що організм ніби прогнав сон і знову перейшов у режим прокручування різних думок. Якщо весь цей час переживати про те, що ви не спите, ситуація лише погіршиться. Насамперед, коли людина прокидається, вона поспішає подивитися на якийсь час — робити цього категорично не рекомендується.

«Головне завдання – знизити частоту серцевих скорочень за допомогою нескладної дихальної практики, – упевнений сомнолог. — Важливо знайти контроль над диханням і, зрештою, швидко заснути. Застосовувати цей спосіб можна як перед сном, так і коли ви раптово прокинулися посеред ночі».

Лікар радить зробити глибокий видих через рот, а потім протягом чотирьох секунд – вдих через ніс із закритим ротом. Потім варто затримати подих на сім секунд. І знову видихнути через рота – протягом восьми секунд.

Вправу можна повторити кілька разів — невдовзі ви відчуєте, що знову опинилися в обіймах Морфея.

Звідки беруться нічні пробудження

Сон — справа тонка, і порушити її може багато чинників. Якщо ви помітили, що часто прокидаєтеся вночі, проаналізуйте, чому це відбувається. Бігаєте до туалету? Мучить спрага? Турбуєтеся про майбутній день, боїтеся щось забути, кудись не встигнути?

Часто людина погано спить через стрес або після надмірно насиченого дня. Перезбуджений мозок ніяк не може переварити велику кількість вражень, і від цього ви не можете провалитися в сон.

Читайте також:  Як довше зберегти волосся чистим і свіжим: 7 секретів

Крім того, важливо стежити за своїм здоров’ям — іноді заснути не дають болю.

Ще одна причина приватних нічних пробуджень – підвищена тривожність, яка може стати першим дзвінком депресії. Причому, крім таких порушень сну, інших ознак депресивного розладу може не спостерігатися.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я