Як припинити спілкування з людиною: 10 порад, які допоможуть перервати тяжкі стосунки

136

Елегантно припинити стосунки з людиною – завдання непросте. Навіть якщо спілкування в тягар, розрив завжди неприємний. Як правильно припинити контакт, підказав психолог Хал Шорі та психіатр Карлі Снайдер.

Відмовтеся від зустрічей

Будь-які стосунки вимагають зусиль з обох боків. Якщо людина не пропонує зустрітися і сама знаходить прийменники, щоб не зустрічатися з вами, не виявляйте ініціативи.

Психолог Кара Майєр Робінсон радить пустити ситуацію на самоплив і дати дружбі час для природної смерті. Просто припиніть спроби спілкування, і все само собою закінчиться, поступово згасне. Цей варіант підходить для тих випадків, коли стосунки стають тяжкими для обох сторін.

Поговоріть особисто

Щоб припинити стосунки, можна зустрітися з людиною та поговорити з нею. Не намагайтеся підштовхнути людину до розриву, спеціально порушуючи всі межі. Це маніпуляція, яка не принесе нічого доброго з обох сторін. Чесно і ефективно зустрітиметься і особисто все обговоритиме. Розмова стане останньою точкою у стосунках і позбавить обох почуття провини.

Дві жінки розмовляють та п'ють каву: Freepik

Напишіть повідомлення

Якщо для особистої зустрічі немає можливості чи бажання, напишіть повідомлення. У ньому висловите своє бажання припинити стосунки та назвіть причину, не вдаючись до подробиць. Як припинити спілкування з людиною щодо СМС? Напишіть: «Наші відносини вичерпали себе, тому що у нас більше немає спільних цілей», «Я хочу закінчити наші відносини зараз, тому що ми надто різні», «Нам доведеться припинити спілкування, тому що воно більше не приносить радості». Коротке пояснення підтвердить серйозність ваших намірів і вимагає відповіді.

Назвіть причину розриву

Зазвичай люди хочуть знати, чому стосунки закінчуються. Дехто не хоче визнавати проблему і заперечує її, поки не сказати прямо. Герой фільму «Банші Інішерина» (2022), з яким друг раптово перестав розмовляти, почував себе погано і наробив купу дурниць.

Читайте також:  11 незвичайних способів використання бананів

Будьте чесні, але уникайте таких виразів, як “Тебе занадто багато” або “Ти справжній невдаха”. Хоча це чесна відповідь, він вдарить по самооцінці та гідності партнера. Використовуйте вирази типу «Твої та мої пріоритети змінилися», «Наше спілкування перестало бути легким та приємним». Це найкращий спосіб висловити свої почуття чітко, не образивши колегу чи друга.

Виявіть емпатію

Висловіть свій сум через розставання і поділіться чимось хорошим про те, як ви провели час разом, радить доктор медицини, психіатр Карлі Снайдер. Припинення відносин завжди пов'язане з неприємними емоціями, навіть якщо це ділові або приятельські відносини. Пом'якшіть удар, розповівши про гарні моменти, які приємно згадати. Нагадайте, скільки крутих проектів разом зробили, як вам було приємно ходити з цією людиною на каву або щось таке.

Нехай інша людина відчує, що вона позитивно вплинула на ваше життя, незважаючи на припинення стосунків. Це допоможе зняти частину вантажу з плечей і уникнути скандалу.

Двоє чоловіків за столиком
Двоє чоловіків за столиком у кафе: Freepik / ArthurHidden

Вислухайте

Найчастіше людина, якій повідомляють про завершення спілкування, захоче висловитись. Це можуть бути не найприємніші слова, але пам'ятайте, що в цей момент людина зла і ображена. В інших випадках це можуть бути обіцянки змінитись, але довіряти їм не варто, якщо ви вирішили припинити спілкування.

Постарайтеся вислухати співрозмовника і не вступити з ним у суперечку. Утримуйтеся від різких коментарів і пам'ятайте, що це ваша остання розмова.

Не подайте надій

За жодних обставин не створюйте помилкову надію тому, з ким розриваєте стосунки, радить PsychCompany. Не давайте жодних обіцянок і не висловлюйте сумнівів, якщо не збираєтесь продовжувати ваші контакти. Не кажіть «Мені потрібна пауза», «Я не знаю, що робити», «Якби все було інакше», бо ці висловлювання не висловлюють наміру закінчити стосунки. У такому разі людина вважатиме, що у вас тимчасові труднощі, після вирішення яких ви знову станете «нормальним» і поводитеся як раніше.

Читайте також:  Як не зіпсувати роутер: 10 речей, які категорично не можна тримати поряд із пристроєм

Уникайте звинувачень

Навіть якщо злитесь, постарайтеся обійтися без звинувачень та претензій. Це точно не допоможе припинити спілкування, а лише призведе до скандалу, тому що взаємні звинувачення не забаряться. Для припинення відносин потрібна ясність, лаконічність та стриманість. Вибирайте нейтральні вислови на кшталт «Ми вже не можемо підтримувати один одного», «Нам стало важко співпрацювати» замість «Наша дружба не пережила твоєї жадібності», «Такого нав'язливого колеги в мене ще не було».

Дистанціюйтеся

Як припинити спілкування з людиною, яку любиш? Після того як вирішили розлучитися і обговорили його, постарайтеся створити дистанцію. Не зустрічайтеся з колишнім партнером, не ходіть до спільних друзів, не лайкайте його посади в соціальних мережах. Закрийте доступ до своїх публікацій або не робіть їх, щоб у іншої людини не було спокуси написати коментар або поставити серце.

Менше нагадуйте про себе і не поспішайте відповідати на дзвінки та повідомлення. Звичайно, це може бути боляче, але, щоб йти далі, втрату потрібно пережити, а не розтягнути її на довгі місяці.

Слухавка
Телефонна трубка та віконця для повідомлень: Freepik

Уникайте держтингу

Найгірший спосіб закінчити стосунки – ігнорувати людину, пише Psych Central. Не вдавайте, що він був порожнім місцем. Друг, колега чи просто приятель відіграє у вашому житті конкретну роль, і стосунки ви підтримували вдвох. Просто зникнути з поля зору і не відповідати на повідомлення — жорстокий і небезпечний варіант, оскільки багато хто викликає бажання помститися. Відверта розмова і навіть повідомлення допоможуть вам уникнути небезпеки, а заразом і почуття провини.

Щоб припинити спілкування, потрібно прямо висловити своє бажання. Поговоріть з партнером особисто та встановіть нові межі. Не давайте хибних надій і постарайтеся дистанціюватися, щоб розпочати нове життя.

Читайте також:  Морепродукти при діабеті – плюси та мінуси. Скільки вуглеводів у креветках?

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я