Як протистояти економічним труднощам та кризам?

12
фінанси

Економічна ситуація в Україні та світі — це явище динамічне. Існує велика кількість факторів, які можуть на неї впливати як в позитивну, так і в негативну сторону. Щоб протистояти труднощам, що виникли внаслідок економічної кризи, важливо розуміти, як діяти для збереження свого бізнесу. Для цього є кілька принципів. Їхня база — основи фінансової грамотності.

Створення резервного фонду

Фінансова подушка безпеки, яку можна буде використати в скрутний момент — це ваша страховка та опора. Про неї слід почати дбати з перших же днів функціонування підприємства. Визначте відсоток вашого прибутку, який буде відправлятися на резервний фонд. Обирайте реалістичний показник, який дозволить робити регулярні відрахування.

Використовуйте «подушку» лише тоді, коли немає можливості залучити фінанси з інших джерел для покриття витрат. Це ваш резерв, який не варто чіпати без крайньої потреби.

Ретельний облік та бюджетування

Ретельно слідкуйте за всіма фінансовими транзакціями, здійснюйте щотижневі та щомісячні аналізи розходів та доходів. Розподіліть витрати за категоріями, щоб вам було більш зручно відстежувати, куди саме йдуть ваші кошти. Слідкуйте за всіма джерелами доходу, розглядаючи, як вони впливають на загальний фінансовий стан. Шукайте додаткові джерела фінансування. Наприклад, залучення інвесторів, державні програми підтримки для бізнесу тощо.

Розробіть реалістичний бюджет на певний період. Врахуйте всі можливі сценарії розвитку подій, зокрема найгірший. Регулярно переглядайте бюджет для виявлення недоліків та їхнього виправлення. Оновлюйте його відповідно до актуальних реалій, шукайте можливості для більш ефективного використання ресурсів.

Диверсифікація інвестицій

Криза — це водночас найгірший і найкращий час для інвестування. З одного боку, вкладатись у нові проєкти чи акції корпорацій ризиковано. З іншого — це може зберегти чи примножити кошти. Диверсифікація інвестицій — це стратегія, суть якої полягає в розподілі інвестиційних коштів між різними видами активів або ринками з метою зменшення ризиків та максимізації можливого доходу.

Читайте також:  Профспілки та соціальна асоціація критикують бюджет-2024

Гроші можна вкладати в акції, облігації, нерухомість тощо. Для власників малого бізнесу буде доречно інвестувати у власний розвиток. Наприклад, в оптимізацію процесі, оновлення устаткування, маркетинг, логістику тощо.

фінанси

Збережіть робочі місця

Стратегії збереження робочих місць є важливим елементом стабільності бізнесу, зокрема під час економічних труднощів чи кризових ситуацій. Робота кваліфікованих та досвідчених фахівців, які тривалий час працюють і знають слабкі місця підприємства допоможе подолати труднощі та підготувати основу для подальшого розвитку.

Під час кризи проводьте відкриту комунікацію щодо економічної ситуації та планів компанії. Залучайте співробітників, які знаходяться на ключових позиціях, до обговорення та генерування ідей. Пам’ятайте, що скорочення кадрів — це крайня міра.

Щоб залишатись на плаву в умовах кризи, важливо залишатися гнучким, швидко реагувати на зміни та постійно покращувати свої фінансові стратегії відповідно до змін в економічному середовищі.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я