Винятки із заборони талібів на роботу жінок у НУО

10

Заборона талібів на роботу жінок у неурядових організаціях передбачає кілька винятків, йдеться у протоколі зустрічі представників ООН з ісламістським керівництвом Афганістану.

Жінки, що працюють в ООН, та іноземні співробітники НУО звільняються від сплати податків, як і всі жінки, що працюють у секторі охорони здоров’я, згідно з протоколом зустрічі між міністром економіки Талібану Діном Мохаммедом Ханіфом та виконавчим головою Місії ООН в Афганістані (Унама) Рамізом Алекпером Алекпером. Засідання відбулося у понеділок, протокол є у розпорядженні Deutsche Presse-Agentur. Першим про це повідомив телеканал ARD. “Талібан” не відповів на запит про надання інформації про зустріч у вівторок.

Заборона на роботу викликала бурхливу реакцію в країні та на міжнародному рівні. Декілька важливих для країни гуманітарних організацій, включаючи Міжнародний комітет порятунку (IRC), Норвезьке агентство у справах біженців (NRC) та Welthungerhilfe, вже призупинили свою роботу. У понеділок міністр розвитку Свенья Шульце (СДПН) поставила під сумнів надання допомоги країні.

Міністр у справах талібів закликає приховувати інформацію

Міністерство економіки в Кабулі обґрунтувало свою вимогу про усунення співробітниць від роботи, опубліковану в суботу, тим, що жінки нібито не завуалювали себе належним чином і тим самим порушили правила, ухвалені в ісламській країні. Міністр Ханіф також повторив це Алекперову, згідно зі стенограмою.

Міністр “Талібану” сказав, що він спостерігав випадки, коли жінки не носили хіджаб протягом усього року. Він намагався вирішити цю проблему шляхом діалогу з НУО, поки про це не дізналося вище керівництво «Талібану». Його міністерство попросило вище керівництво випустити лист для НУО. Представники неурядових організацій заявили, що такі звинувачення не обґрунтовані.

У протоколі також цитується заява міністра «Талібану» про те, що він підтримує пошук вирішення цього питання і що йому знадобиться кілька днів, щоб звернутися до Унами із запропонованим рішенням.

Читайте також:  Перший за 18 років саміт Ради Європи підтримав Україну

Гуманітарна ситуація в Афганістані вважається нестабільною. Після виведення міжнародних військ економіка країни занепала. За даними ООН, в даний час ООН та її партнери, включаючи національні та міжнародні НУО, надають допомогу більш ніж 28 мільйонам афганців, виживання яких залежить від гуманітарної допомоги. За оцінками, у країні проживає 37 мільйонів людей.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я