Вибори в Польщі – інтриги та очікування

5

Правляча націонал-консервативна партія PiS лідирує, але Громадянська коаліція йде п’ятами.

Вибори в Польщі – інтриги та очікування

Вибори у Польщі: у неділю 29 мільйонів громадян мають проголосувати за новий парламент. Основний політичний вододіл проходить між націонал-консервативною партією PiS, яка перебуває при владі з 2015 року, та ліберальною та лівою опозицією, найбільшою партією якої є ліберально-консервативна Громадянська коаліція (КО).

Згідно з опитуваннями, партія Prawo i Sprawiedliwosc (PiS, у перекладі – «Закон і справедливість»), швидше за все, залишиться найсильнішою силою, але не зможе отримати абсолютну більшість у 231 із 460 місць у парламенті. У цьому випадку формування уряду прем’єр-міністра Матеуша Моравецького залежатиме від ультраправої партії Конфедерація. У ході передвиборчої кампанії Конфедерація відмовилася від коаліції із PiS. Однак багато поляків вважають це тактичним ходом і вважають, що депутатів Конфедерації можна буде переманити до табору PiS, надавши їм урядові пости, або що ультраправі в результаті змиряться з урядом меншості PiS.

Зміна влади також не виключена. За даними опитувань, ліберально-консервативна Громадянська коаліція (КО) колишнього глави уряду Дональда Туска посідає друге місце лише трохи відстаючи від PiS. У разі перемоги на виборах вона може сформувати коаліцію з лівим альянсом «Левиця» та християнсько-консервативним «Третім шляхом». Однак для цього необхідно, щоб «Третій шлях», який є злиттям двох партій, подолав восьмивідсотковий бар’єр, який застосовується до подібних виборчих спілок, і пройшов до парламенту. За даними опитувань, цей показник становить близько десяти відсотків.

Референдум про прийом біженців

Паралельно з парламентськими виборами поляки проводять референдум із чотирьох питань. Один із них стосується компромісу ЄС щодо надання притулку. Компроміс передбачає, що прийом біженців має бути вже не добровільним, а обов’язковим. Країни, які не бажають приймати біженців, будуть змушені виплачувати компенсації. Уряд PiS відкидає цю ідею.

Читайте також:  ХДС закликає "зелених" до виправлення ситуації

Конкретне питання польського референдуму звучатиме так: «Чи підтримуєте ви прийом тисяч нелегальних іммігрантів із Близького Сходу та Африки в рамках механізму обов’язкового прийому, нав’язаного європейською бюрократією?». Результати референдуму не впливають на процес прийняття рішення. Інші питання стосуються приватизації державних підприємств, пенсійного віку та бар’єру на кордоні Польщі з Білорусією.

Перші прогнози очікуються після закриття виборчих дільниць о 21:00. Виборча комісія очікує, що офіційні остаточні результати будуть відомі у вівторок.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я
Введіть символи зображені вище :