Ви виписали рецептурний препарат, але піти в аптеку не можете? Є два виходи

11

Якщо ви не можете піти в аптеку за ліками, які виписав лікар за рецептом, станом здоров’я або іншими обставинами, ви можете попросити когось купити їх. Це може бути будь-хто, наприклад, сусід, колега чи соціальний працівник. Головне правило полягає в тому, що людина, яка купує ліки замість вас, повинна пред’явити в аптеці документ, що посвідчує особу – паспорт або ID-карту. Посвідчення водія, пенсійне посвідчення або інші документи недійсні для отримання рецептурних препаратів.

Дві можливості

1. Ідентифікаційний номер електронного рецепта. Особа, якій довірено купувати ліки, має знати ідентифікаційний номер електронного рецепту. Це 17-значний номер, який надається електронному рецепту. Номер рецепту можна побачити в розділі “Мої рецепти” (Manas receptes) на порталі www.eveseliba.gov.lv, а також він доступний лікарю, який виписав е-рецепт.

В аптеці необхідно пред’явити номер рецепту, назвати ім’я та прізвище пацієнта та пред’явити документ, що засвідчує особу, оскільки фармацевт відзначить одержувача ліків у системі. В аптеці не потрібно називати особистий код або пред’являти документ, що засвідчує особу особи, для якої купуються ліки.

2. Делегування прав отримання ліки. На порталі www.eveseliba.gov.lv кожен може делегувати право на вилучення ліків, виписаних електронно, іншій особі. У розділі “Персональні дані” (Personas dati) є пункт “Делегування прав” (Tiesību deleģējumi). При натисканні на посилання відкриється сторінка, на якій можна додати нове делегування. У ньому мають бути зазначені ім’я, прізвище, особистий код особи, дата, до якої діятиме дане делегування, а також причина його, наприклад, отримання ліків за електронним рецептом. У цьому випадку особі, яка забиратиме в аптеці ліки, виписані іншій людині, не потрібен номер рецепту, але необхідно знати ім’я та прізвище пацієнта та пред’явити документ, що засвідчує особу (паспорт або ID-картка).

Читайте також:  Не варто викидати: рецепти від багатьох хвороб із мандаринової шкірки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я