Вчені створили міні-робота для ремонту труб

10

Вчені з Університету Лідса (Великобританія) створили мініатюрного робота, який здатний самостійно займатися обстеженням та ремонтом підземних труб. Модель назвали Джоуї. Frontiers in Robotics and AI.

Підземні комунікації – невід’ємна частина сучасних міст. Періодично вони потребують ремонту, і щоби провести його, труби доводиться викопувати. Це створює незручності для мешканців і потребує значних фінансових витрат – тільки у Великій Британії на обслуговування труб йде близько 5,5 млрд фунтів стерлінгів на рік.

Новий робот створений британськими вченими дозволить обійтися без земляних робіт. Він відрізняється мініатюрними розмірами і може рухатися трубами діаметром до 7,5 см. Його вага становить 70 грамів.

Джоуї пересувається на надрукованих на 3D-принтері коліщатках, які здатні долати невеликі перешкоди. Важливо, що для орієнтування у просторі йому не потрібна камера, оскільки під землею супутникова навігація недоступна. Замість неї встановлені енергоефективні датчики, що вимірюють відстані до стін, стиків та кутів. Також Джоуї оснащений обладнанням для зйомки, мікрофоном, камерою та світильниками.

В ході експерименту робота запустили в лабіринт, що включає Т-подібний перехід, глухий кут, перешкода і три прямі ділянки. Джоуї успішно знаходив дорогу без контролю з боку оператора. У середньому на огляд одного метра труби йому потрібно 45 секунд. При цьому він долав похилі ділянки та перешкоди у вигляді піску та клейкої рідини.

Робот також виявився здатним на довгу автономну роботу. Але, за словами вчених, модель все ще має конструкторські недоліки, які належить усунути. Так, вона не здатна повернутися у вихідне положення, перекинувшись назад, і не є водонепроникною.

Раніше повідомлялося, що російські вчені створили робота-живописця. Він пише картини зі швидкістю 400 мазків за хвилину.

Читайте також:  Москва зміцнює фронт під Кремінною

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я