Вчені назвали три простих поради, як прокидатися бадьорим

20

Чому одного дня ми прокидаємося повними сил, а другого — повністю розбитими? Які фактори можуть впливати на рівень бадьорості вранці? Група вчених із різних країн вирішила об’єднати зусилля, щоб це з’ясувати.

Результати їхнього дослідження опублікували в журналі Nature Communications. У дослідженні взяли участь 833 добровольці зі США та Великобританії. Примітно, що більшість з них є близнюками, що дозволило відсікти індивідуальні генетичні особливості при аналізі результатів. Протягом двох тижнів їх прийоми їжі, фізична активність, дані про сон та рівень глюкози в крові фіксувалися вченими. Також учасники самостійно оцінювали рівень бадьорості після кожного прийому їжі за 100-бальною шкалою, пише Lifehacker.

Ось яких висновків дійшли автори після аналізу даних:

  • На бадьорість впливає не тривалість сну, а час засинання та підйому: якщо учасники лягали або вставали пізніше звичайного (але спали при цьому 7-8 годин), відчували себе бадьоріше.
  • Висока фізична активність вдень забезпечує глибший та безперервний сон, а також відчуття бадьорості вранці. При цьому фізична активність уночі погіршує обидва показники.
  • Багатий вуглеводами сніданок допомагає відчувати себе бадьоріше, а багатий на білки — навпаки, знижує рівень бадьорості.
  • Найгірше на бадьорість вранці впливає цукор: випробувані, які пили на сніданок цукровий сироп, почувалися значно менш бадьорими порівняно з іншими групами.
  • На час дослідження людей попросили не вживати кофеїну. У 2%, які все ж таки пили каву, результати не відрізнялися від інших учасників тих же груп.

Автори роблять висновок, що якщо виключити фактори на кшталт настрою та віку учасників, інші не є фіксованими та піддаються коригуванню. Простіше кажучи, якщо ви не почуваєтеся бадьоро вранці, зміна навичок допоможе це виправити. Поради такі:

  • Якщо наступного дня потрібно бути максимально бадьорим, лягайте або вставайте пізніше за звичайний час (не жертвуючи при цьому часом у ліжку).
  • Заняття спортом та іншу фізичну активність краще перенести на день або ранній вечір, а вночі уникати активності.
  • Вибирайте на сніданок багату на вуглеводи їжу, але обмежте вживання солодкого.
Читайте також:  Як не перепити під час новорічного гуляння?

.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я