Усе, що треба знати чоловікам про догляд за шкірою обличчя

63

У чоловіків шкіра обличчя старіє повільніше і поступово, ніж у жінок, тому про догляд за шкірою часто замислюються лише тоді, коли помічають перші ознаки старіння. Але тільки своєчасний догляд за шкірою збереже молодість клітинам шкіри, навіть у зрілі роки, коли рівень колагену стрімко падає через природні причини. Як чоловікам доглядати шкіру обличчя щодня.

За своєю структурою чоловіча шкіра влаштована інакше, ніж жіноча. Хоча основні кроки для догляду за шкірою однакові, продукти та їх склад різняться. Про красу шкіри, волосся та нігтів в організмі піклується колаген, і у чоловіків його на 25% більше, ніж у жінок, тому шкіра обличчя у них старіє помітно повільніше. Колаген підтримує необхідний рівень вологи в шкірі та надає шкірі пружності. Під дією гормону (тестостерону) сальні залози у чоловіків також працюють інтенсивніше, виробляючи більше шкірного сала для відновлення природного рівня вологості шкіри. Однак при підвищеному виробленні шкірного сала вироблені жирові речовини накопичуються в порах разом з пилом, бактеріями і потім, утворюючи акне, викликаючи почервоніння і запалення у верхньому шарі шкіри, тому особливо важливо очищати шкіру вранці та ввечері або після відвідування тренажерного залу, після сильного потовиділення . Для догляду за жирною та проблемною шкірою чоловікам доступний великий вибір засобів легкої консистенції, які матують та зволожують шкіру, а ось для догляду за сухою, чутливою чи пошкодженою шкірою більший вибір можна буде знайти на полицях із пропозицією косметичних засобів для шкіри в аптеках чи спеціалізованих. магазини косметичних засобів.

“Щодо часто повторюю представникам сильної статі, що дермокосметика ділиться не за статевою ознакою, а щодо догляду за певними проблемними зонами. Найчастіше виникає зворотне уявлення, оскільки продукцію найчастіше популяризують представниці прекрасної статі. Величезне значення також має і упаковка – чоловіки віддають перевагу практичним та простим у використанні засобам у тубах чи упаковках з помпою. Креми у банках обирають рідше. Незважаючи на те, що чоловіча шкіра старіє повільніше, їй теж потрібен догляд. Шкірі сподобаються кошти з вітаміном С, ретинолом чи ніанцинамідом. У разі сухої шкіри гіалуронова кислота, гліцерин, лактат натрію або UREA відновлять рівень вологи у шкірі. У свою чергу, жирність шкіри зменшують саліцилова кислота, ніацинамід, олія зеленого чаю або чайного дерева”, – радить косметолог Apotheka Beauty Ієва Страуткалне.

Читайте також:  Як зробити яловичину значно м'якше: прості хитрощі

Догляд за чоловічою шкірою обличчя вранці

Очищення шкіри. Шкіру вранці рекомендується очищати від поту, що накопичився за ніч, і відмерлих частинок шкіри. Для очищення рекомендується використовувати гель або пінку, що очищає. При розацеа або чутливій шкірі рекомендується використовувати молочко, що очищає. Якщо шкіра не виражена жирна, її можна очистити міцелярною водою, споліскуючи її. Міцелярну воду не можна залишати на обличчі. Регулярне очищення та зволоження шкіри також можуть допомогти при врослому волоссі на обличчі. Очищення епідермісу від омертвілих частинок шкіри очищає фолікули, звільняючи місце для росту волосся у правильному напрямку.

Нанесення серуму та/або крему. Після очищення, шкірі необхідне живлення та захист від зовнішніх агресивних факторів. Глибокі шари шкіри рекомендується зволожувати серумом, після якого наносити зволожуючий крем. Якщо поєднання обох продуктів занадто “важке” для шкіри, достатньо буде скористатися одним із них. Взимку можна використовувати живильні креми, але чоловічої шкіри вони можуть не сподобатися через густу текстуру. Поживний крем може повністю вбиратися в шкіру, залишаючи на ній шар зайвого крему. Крім того, густі креми можуть закупорювати пори, викликаючи запалення.

Використання захисного крему від ультрафіолету та синього випромінювання. Незалежно від пори року шкіра стикається з різними агресивними факторами, які висушують та ушкоджують епідерміс або верхній шар шкіри – вітер, сонце, дощ, сухе повітря, синє випромінювання від екрану. Під впливом агресивних факторів у шкірі виробляється додаткове шкірне сало для її захисту, внаслідок чого вона стає жирнішою. Щодня після зволоження шкіри слід наносити засоби захисту шкіри з SPF і захисним фільтром від синього випромінювання світла. Найчастіше саме липкий і “важкий на дотик” шар утримує представників сильної статі від використання засобів, але в даний час існують різні захисні гелеподібні креми легкої консистенції, які не зроблять шкіру липкою або важкою.

Читайте також:  Перукар назвала п'ять правил, які врятують ваше волосся взимку

Один-два рази на тиждень рекомендується використовувати маску для оновлення епідермісу або спеціальні скраби для глибшого очищення. Додатковий догляд подбає про відлущування рогового шару епідермісу та забезпечення більш глибокого зволоження, роблячи його здоровішим.

Догляд за чоловічою шкірою обличчя вечорами

Очищення шкіри. Навіть вечорами шкіру необхідно очищати від пилу, що скупчився за день, відмерлих частинок шкіри, поту і бактерій. Для очищення рекомендується використовувати гель або пінку, що очищає. При розацеа або чутливій шкірі рекомендується використовувати молочко, що очищає.

Нанесення серуму. Після очищення шкіри її необхідно зволожити, щоб упродовж ночі шкіра відновлювалася.

Догляд за чоловічою шкірою обличчя під час гоління

Регулярне гоління травмує шкіру, оскільки збриваються як волосся на обличчі, так і зрілі клітини шкіри, оголюючи чутливий і ще незрілий шар клітин. Тому шкіру перед голінням необхідно підготувати, щоб травмувати її якнайменше. Незалежно від типу використовуваної бритви, шкіра травмується більшою чи меншою мірою, тому для її захисту від подразнення, запалень та закупорки доби необхідно дотримуватися наступних етапів догляду за шкірою:

Очистити шкіру перед голінням, щоб шкірний жир, бактерії, піт і пил, що знаходяться на верхньому шарі шкіри, не потрапили б на пошкоджені бритвою ділянки шкіри.

Розм’якшити шкіру і відкрити пори теплим компресом або прийняти теплий/гарячий душ або ванну, де за допомогою пари буде досягнутий бажаний ефект.

Нанести гель або піну для гоління на вологу шкіру, таким чином уникаючи додаткового подразнення шкіри.

Після гоління нанести бальзам або лосьйон після гоління. Ці засоби містять заспокійливі (календула, оксид цинку, екстракт ромашки) або освіжаючі (ментол, евкаліпт, олія чайного дерева) речовини, що сприяють швидкій регенерації шкіри.

Нанести зволожуючий крем для додаткового захисту шкіри. Якщо шкіра схильна до акне, рекомендується користуватися одноразовими бритвами, які рекомендується викидати після кожного разу використання. Apotheka Beauty Ієва Страуткалне.

Читайте також:  Мотивація для схуднення: поради та рекомендації

Важливо запам’ятати!

  • Серуми, креми, лосьйони після гоління та захисні засоби взимку слід наносити не менше ніж за 30 хвилин до виходу на вулицю, щоб дати їм час повністю вбратися в шкіру.
  • Скажіть “НІ” миттям обличчя милом для тіла або рук або гелем для душу – ці продукти порушать природний рівень pH шкіри. Можна використовувати спеціальне мило для обличчя, проте слід врахувати, що якщо його залишити відкритим у мильниці у ванній, воно з часом втратить вологу і його склад може змінитися.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я




Введіть символи зображені вище :