Українські війська продовжують просуватися на північ Харківської області

22
ЗСУ

Генерал Валерій Залужний повідомив, що до кордону з Росією залишилося 50 кілометрів.

У неділю командувач армії України заявив, що українські війська продовжують просуватися на північ Харківської області та наступати на півдні та сході країни.

Заяви надійшли наступного дня після того, як стрімкі успіхи української армії змусили Росію залишити місто Ізюм у цьому районі.

Президент України Володимир Зеленський привітав просування українських військ на північному сході Харківської області як потенційний прорив у шестимісячній війні, заявивши, що ця зима може принести більш швидке відвоювання територій, якщо Київ отримає потужнішу зброю.

«На харківському напрямку ми почали просуватися не лише на південь та схід, а й на північ. До державного кордону (з Росією) залишилося 50 км», – повідомив у «Телеграмі» головнокомандувач збройних сил України генерал Валерій Залужний.

Відступ із міста Ізюм ознаменував найважчу поразку російських військ з того часу, як вони були відкинуті від столиці Києва в березні, оскільки тисячі російських військових, рятуючись втечею, залишили боєприпаси та обладнання.

Ці успіхи важливі для Зеленського з політичної точки зору, оскільки він прагне зберегти підтримку з боку Європи навіть в умовах енергетичної кризи, що назріває напередодні зими, що наближається, після скорочення поставок російського газу європейським споживачам.

«Я вважаю, що ця зима – поворотний момент і вона може призвести до швидкої деокупації України, – сказав Зеленський у коментарях до політичного форуму, опублікованих на його сайті в суботу. – Ми бачимо, як вони (окупанти) біжать у деяких напрямках. Якби ми були трохи сильнішими зі зброєю, ми б деокупували швидше».

Українські офіційні особи не підтвердили, що захоплено Ізюм, але голова Офісу президента України Андрій Єрмак опублікував фото, що зняло українські війська на околиці міста. За його словами, з початку цього місяця збройні сили країни відновили контроль над більш ніж 3000 кв. км (1158 кв. миль).

Читайте також:  Зброя для України в руках злочинців

Український військовий аналітик Олег Жданов сказав, що ці успіхи можуть відкрити шлях для подальшого просування до Луганської області, про захоплення якої Росія заявила на початку липня.

«Якщо подивитися на карту, то логічно припустити, що наступ розвиватиметься за напрямами Сватове – Старобільськ, і Сєвєродонецьк – Лисичанськ. Це два перспективні напрямки», – сказав він.

Міністерство оборони Великобританії повідомило у неділю, що українські сили продовжували просуватися на Харківщині протягом останніх 24 годин. Проте бої тривали навколо Ізюму та міста Куп’янська, єдиного залізничного вузла, що постачає російську лінію фронту на північному сході України, захоплене українськими військами.

На 200-й день війни Україна повідомила про нові російські ракетні та повітряні удари протягом ночі, а регіональна влада повідомила про сильні російські обстріли на сході та на півдні.

Губернатор Донецької області Павло Кириленко повідомив у «Телеграмі», що за ніч було вбито 10 мирних жителів. На півдні в місті Миколаїв, за словами його мера, дев’ятеро людей було поранено.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я