Підготуй свій організм до осені

75

“Холодно… Нічого не хочу. Погано почуваюся”! Чи спостерігали ви у себе такі думки з приходом осені? Думаю, так. Чи варто бігати по лікарях та психологах у пошуках ліків? Все залежить від вашого самопочуття. Але такий стан можна попередити. Все, що потрібно – профілактика.

Причини поганого самопочуття восени

Спробуйте холодної осінньої пори поспостерігати за перехожими. Ви рідко помітите посмішки. Швидше замисленість та меланхолійність, смуток і віддаленість. “У чому ж причина?” – запитаєте ви. Усе починається з психологічного та фізичного здоров’я. Лікарі визначили кілька причин поганого самопочуття восени у здорових людей (без хронічних захворювань):

  • осіння хандра. Через брак сонця зменшується вироблення мелатоніну (“гормон активності”) та серотоніну (“гормон щастя”). Звідси слабкість та млявість, важкість у руках та ногах, постійна сонливість. А це викликає порушення сну, розлади травлення, надмірну дратівливість;
  • брак вітамінів та мінералів – це впливає на функціонування всього організму. У людей частіше діагностують авітаміноз. А він викликає ряд інших порушень;
  • слабкий захист організму – простіше кажучи низький імунітет. Саме восени активізуються віруси і вражають найслабших.

Розумна людина скаже – “Потрібно приймати сонячні ванни, вітамінно-мінеральні комплекси та імуностимулюючі препарати!”. Чи допоможе це? Давайте по-порядку.

Осіння хандра

Американські психологи спостерігали за зміна психо-емоційного стану людей восени. Його різку зміну назвали “Сезонний афективний розлад”. Щоб позбутися його на ранній стадії, достатньо стимулювати вироблення бракуючих гормонів – гуляти в сонячні дні, вживати більше вітаміну D, бути активними.

Порушення вітамінно-мінерального балансу

Нестача багатьох вітамінів та мінералів пов’язана з дефіцитом сезонних овочів та фруктів. Тут на допомогу прийдуть синтезовані препарати з комплексом поживних речовин. Їх можна знайти в аптеках.

Читайте також:  На який ФОП реєструвати свій бізнес?

Слабкий імунітет

Імунітет – це здатність людського організму боротися з вірусами і бактеріями. Виділяють вроджений імунітет та набутий. Якщо з першим усе зрозуміло, то другий забезпечують щеплення, які ми так не любили в дитинстві. Є ряд хвороб, від яких ще не знайшли вакцину. Страх перед невідомим змушує нас шукати альтернативу в гомеопатії, імономодулюючих препаратах. Та їх ефективність жодного разу не була підтверджена науковцями. А позитивні результати прирівнюють до “ефекту плацебо”. Що ж робити? “Найпростіше” – вести здоровий спосіб життя.

Найкращі ліки – профілактика

З давніх часів люди готувались до настання холодів – запасались продуктами, теплими речами, засобами захисту житла. Окрім цього, варто і свій організм підготувати до осінньо-зимового періоду. Найпростіші та дієві поради лікарів:

  • провітрювання приміщення і вологе прибирання – так ви уникнете скупчення вірусів та бактерій;
  • збалансоване харчування – допоможе тримати себе у формі, уникнути переїдання та споживання неякісних продуктів;
  • фізична активність – адже саме вона сприяє виробленню гормонів щастя. Це можуть бути заняття в залі, пробіжка, прогулянка, гра на свіжому повітрі;
  • нормалізація сну – активізує вироблення того самого меланіну. Краще дотримуватись графіку – засинати не пізніше 22:00. Нормальна тривалість сну дорослої людини – 7-8 годин;
  • споживання фруктів та овочів – мова йде про сезонні продукти. Саме в них міститься найбільше вітамінів та мікроелементів.

Та найголовніше – робіть те, що вам подобається. Бувають моменти, коли нічого не хочеться. Пригадайте, що приносить вам щастя, і зробіть це. Навіть, якщо важко встати з ліжка чи вийти з дому. В таких випадках я собі завжди нагадую – якщо посміхатися навіть тоді, коли сумно, то настрій покращиться. Вчені стверджують, що таким чином ми посилаємо сигнали до мозку, а він їх сприймає за правду і відправляє такі ж сигнали у відповідь. Може, час спробувати!?

Читайте також:  Все, що вам потрібно знати про ФОП 1 групи!

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я