Угода щодо Запорізької АЕС із головою МАГАТЕ

32

Росія заявляє, що загалом згодна з ініціативою Міжнародного агентства з атомної енергії (МАГАТЕ) щодо створення зони безпеки навколо Запорізької атомної електростанції в Україні. Москва і голова МАГАТЕ Рафаель Гроссі дуже близькі у своїх позиціях щодо питання зони безпеки, повідомило в четвер Федеральне агентство з атомної енергії «Росатом» після зустрічі різних представників російської влади з Гроссі в Москві. Під час свого візиту до Москви Гроссі намагається полегшити ситуацію навколо атомної електростанції на півдні України, яка окупована російськими військами і неодноразово зазнала обстрілів під час війни.

Ініціатива глави МАГАТЕ передбачає, що Росія та Україна зобов’язуються припинити обстріл ядерного об’єкту. Водночас, Росія має відвести важкі озброєння від атомної електростанції, щоб деескалувати ситуацію.

У Москві аргентинець провів переговори з представниками Росатому, технічного нагляду, МЗС та Національної гвардії Росії, підрозділи якої дислоковані на АЕС. Після цього Гроссі говорив про важливий раунд переговорів. «Дуже важливо, щоб ця зона зосередилася виключно на запобіганні ядерній аварії», – написав він у Твіттері.

Хоча Рада керуючих МАГАТЕ в листопаді закликала до виведення російських військ з ядерного об’єкта, Гроссі неодноразово давав зрозуміти, що демілітаризація в Запоріжжі та його околицях буде важкою і тому не включена до її плану. Росія відкинула міжнародні заклики до виведення військ із найбільшої в Європі атомної електростанції, але погодилася на переговори щодо ситуації з безпекою.

Читайте також:  Зернова угода Росії з Україною: ЄС йде на поступки

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я