Китайські вчені створили першого у світі робота-рятувальника із штучним інтелектом, здатного цілодобово стежити за безпекою людей на воді.
У Китаї створили робота-рятувальника
Найстаріша англомовна газета Гонконгу South China Morning Post повідомляє, що у Китаї створили робота-рятувальника. Як він працює?
Фахівці Інституту фізичних наук Хефея при Китайській академії наук створили пристрій, який може кардинально змінити підхід до безпеки на воді. Електронний страж уже розпочав роботу на річці у місті Лохета його можливості вражають.
Особливість розробки – повна автономність. Штучний інтелект аналізує дані зі ста оптичних та тепловізійних камер, які вдень і вночі сканують водну гладь. Найменша ознака лиха – і робот мчить на допомогу.
China develops first AI robot lifeguard to stand 24-hour watch over river
Device relies on algoritm to tell when someone is in trouble and has been designed to work without any human involvement. pic.twitter.com/8Y2IA8xKVW– China Perspective (@China_Fact) November 10, 2024
Китайський робот оснащений не просто рятувальним буєм — він має механічна рука, здатна витягнути людинунавіть якщо той не може триматися за рятувальний засіб. Це особливо важливо, враховуючи, що за даними німецького товариства DLRG, багато жертв трагедій у Німеччині або погано плавали, або зовсім не вміли цього робити.
У Китаї створили робота-рятувальника. А що у Німеччині?
Сумна статистика з Німеччини підтверджує: навіть досвідчені плавці можуть опинитися у біді. Але ж у людини у воді є лише п'ять хвилин на порятунок.
У Баварії 80% потонулих чоловіки. Особливо уразливі дві вікові групи: молодь від 21 до 30 років та люди старше 66 років. Але причини трагедій вони різні.
Молодих підводить бравада. Алкоголь, наркотики, бажання покрасуватися — і ось уже невинне купання перетворюється на бій за життя. Адже багато хто з них навіть до пуття плавати не вміли.
У старшого покоління своє підводне каміння — здоров'я. Торішня трагедія на озері Штайнзеє — яскравий приклад цього. Досвідчений плавець, вирушив із дружиною переплисти озеро. Але щось пішло не так.
Німецькі рятувальники б'ють на сполох: навіть за ідеальних умов їм потрібен час на розгортання операції. Адже в людини, яка тоне, всього кілька хвилин. Після цього шанси на порятунок стрімко тануть.
DLRG, що патрулює місця для купання, наполягає: рятувальний жилет має стати такою ж обов'язковою частиною екіпірування, як шолом для велосипедиста. Але навіть найдосконаліше екіпірування не замінить постійного спостереження за водою.
У цьому контексті китайський робот-рятувальник виглядає не просто технічною новинкою, а потенційним вирішенням проблеми. Адже головна його перевага – здатність миттєво зреагувати на бідуколи рахунок йде буквально на секунди.