Топ-20 країн з найвищими військовими витратами

13

Здається, що танки та ракети знову в моді. Принаймні, судячи з військових витрат на 2024 рік, уряди по всьому світу вирішили не рятувати силу.

Хто проводить більше на війні: 20 кращих країн з найвищими військовими витратами

Майже трильйон – стільки в 2024 році провели Сполучені Штати на армію. Це більше, ніж військові бюджети всіх європейських країн. Але вони не єдині: Китай, Росія, Німеччина, Україна – також у верхній частині. Хто ще проводить більше своїх сусідів на війну?

США

По -перше, очікуване і з маржею – США. Військовий бюджет у розмірі 997 мільярдів доларів – Це приблизно третина всіх глобальних витрат на армію. Для порівняння: це майже в 3 рази більше, ніж у Китаї, і в 6 разів більше, ніж у Росії.

Американські військові витрати. Фото: Пексель-Кароліна-Грабовська

Американські витрати переходять не лише до танків та авіаносців, а й до баз у всьому світі, НДДКР, космосу, військової дипломатії та допомоги союзникам. Або, як кажуть на Капітолійському пагорбі, “про демократію”.

Китай

Друге місце в Китаї з бюджетом 314 мільярдів. Пекін послідовно нарощує армію: авіацію, флот, кібервізер, супутники. Основний вектор – Тихоокеанський океан, Тайвань та противага впливу Сполучених Штатів у регіоні. Це не раса зброї – це стратегічне накопичення м’язів.

Росія

На третьому місці – Росія, з військовими витратами в 149 мільярдів доларів. Це різке зростання порівняно з попередніми роками, очевидно, на тлі тривалої війни в Україні. Більшість бюджету йде на бої, мобілізацію та підтримку військового -індустріального комплексу. Сьогодні в Росії армія є абсолютним пріоритетом.

Німеччина

На четвертому місці – Німеччина, яка збільшила військовий бюджет до 88,5 млрд.. Це помітне зростання, яке відображає “перелом у політиці безпеки” (причиною була 2022 рік та війна в Європі). Берлін перезапускає Bundeswehr: нові танки, реформи, інвестиції в інфраструктуру НАТО.

Читайте також:  Японія масово модернізує свої збройні сили

Хто проводить ще більше на війні?

Місце Країна Витрати (мільярд доларів)
5 Індія 86.1
6 Великобританія 81.8
7 Саудівська Аравія 80.3
8 Україна 64.7
9 Франція 64.7
10 Японія 55.3
11 Південна Корея 47.6
12 Ізраїль 46.5
13 Італія 38
14 Польща 38
15 Австралія 33.8
16 Канада 29,3
17 Тюркійе 25
18 Іспанія 24,6
19 Нідерланди 23.2
20 Алжир 21.8

Що насправді показує рейтинг “Хто проводить більше на війні”?

Військові бюджети зростають – і це стосується не лише країн, які беруть участь у конфліктах, але і на тих, хто вчора дотримувався пацифістської риторики. Світ переживає хвилю тривоги: вони озброєні не тому, що вже є війна, а тому, що ніхто більше не відчуває себе в безпеці. Глобальна невизначеність у завтра зараз виражається не словами – а в мільярдах доларів.

Європа, яку давно покладалися на дипломатичні важелі та “м'яку силу”, почала серйозно мілітаризувати. Німеччина, Франція, Польща – всі збільшують бюджети, модернізують армію, обговорюють обов'язкове звернення. У той же час, європейські витрати все ще не співзаменизовані нижче американських чи китайських, а рух вперед досить акуратний, ніж швидкий. Але вектор зрозумілий: після 2022 року нейтралітет став розкішшю.

Україна в цьому списку – виняток. Його високий бюджет не відображає економічної сили, а скоріше катастрофою. Це економіка, мобілізована для виживання, де кожна Гривнія в бюджеті – це спроба зберегти територію та незалежність. Країна, змушена вести оборонну війну, проводить стільки, скільки Франція на армію.

Армійські витрати. Фото: Pexels-specna-arms

Але такі країни, як Ізраїль, Південна Корея та Саудівська Аравія, – це спеціальна ліга. Відносно невеликий у населення, але з високорозвиненим військовим потенціалом. Для них армія – це інструмент виживання, тиску та стриманості. Їх бюджети відображають не стільки участь у війні, скільки готовність до неї в будь -який час. Тут працює не принцип “атаки”, а “пережити перше”.

Читайте також:  Британський медіарегулятор зафіксував порушення правил мовлення з боку RT

Тож перед нами – це не просто таблиця з цифрами. Це карта страхів, амбіцій та стратегій XXI століття. Хтось готується до майбутніх загроз, хтось гасне вогонь сьогодення, і хтось просто стукає на щит, голосніше мечем, щоб почути його здалеку.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я