Токсичні люди: Чи існують вони, і що робити, якщо вони навколо вас

36
токсичний

Сьогодні модно вживати слово “токсичний”. Токсичними у нас стали не тільки їжа і навколишнє середовище, а й люди. Ми вирішили з’ясувати, чи існують вони насправді, і як відрізнити просто неприємну людину від отруйника.

Щодня нас оточують безліч людей, причому частину з них ми просто не помічаємо, з іншою ж – не можемо дочекатися зустрічі, а є окрема категорія людей, яка отруює життя. Є вони в оточенні не в кожного, але якщо ви стикалися з такою людиною, ви відразу зможете зрозуміти, про кого йдеться.

Однак є люди просто неприємні, з якими ми не хочемо спілкуватися з різних причин: розбіжність поглядів на життя, несумісність, минулі сварки й образи, або просто банальне відторгнення. Таких людей не можна назвати токсичними – вони просто неприємні конкретно вам, об’єктивно чи суб’єктивно.

З токсичними людьми ситуація зовсім інша – ці люди самі оповиті негативною аурою і намагаються огорнути нею оточуючих. Вони прекрасні маніпулятори, і періодично намагаються образити вас або принизити ваші досягнення, висуваючи на перший план себе.

Вони шукають найболючіші теми і часом тиснуть на них, при цьому не вважають, що робити щось неправильно. У всьому вони бачать мінуси, і вкрай рідко перебувають у гарному настрої (і навіть у цих випадках, легко його змінюють звичним роздратуванням).

На найголовніше, токсичні люди намагаються вторгнутися у ваш простір, щоб отруїти і його. Вони не просто занурені у свій негатив, вони хочуть його поширювати на інших. Саме тому їх і називають “токсичними”.

Чому важливо знати про токсичних людей?

Такі люди не просто страждають самі, а й змушують почуватися занепалим і вас. Вони занурюють вас у свій світ і забирають із собою всі ваші хороші емоції.

Читайте також:  Собака пройшов 240 кілометрів морським льодом на Алясці

Крім того, ці люди б’ють вас по вашій самооцінці і намагаються змінити те, як ви бачите себе. Ви можете думати, що з вами все гаразд (і найімовірніше, так і є), але токсичні люди обов’язково захочуть примусити вас вірити, що гіршого тирана чи виразки, ніж ви, у цьому світі годі й шукати.

При цьому б’ють вони не тільки по вашому характеру й особистості, але можуть засуджувати і злісно жартувати і щодо вашого зовнішнього вигляду або рівня інтелекту. Перебувати поруч із такою людиною не просто неприємно, а й згубно для вашої психіки.

Токсичними людьми можуть виявитися абсолютно різні люди: і друзі, і колеги, і кохані люди, і навіть члени сім’ї. Ось тільки, якщо з друзями і колегами можна розлучитися, з сім’єю ситуація складніша.

Як визначити токсичну людину?

 • Вона майже завжди незадоволена, і в усьому шукає насамперед мінуси.
 • Вона злісно жартує і любить підсміяти оточуючих людей.
 • Вона завжди вважає себе правою – водночас у разі виникнення суперечки, любить перебивати, затикати і виставляти вас у дурному світлі, навіть якщо ваші аргументи мають сенс і логіку.
 • Він обожнює драму. Його життя наповнене нею сповна, і він постійно скаржиться на це, хоча найчастіше сам є причиною конфліктів.
 • Він любить звинувачувати вас у всьому – якщо в нього щось не виходить, насамперед він шукає проблему в інших або в умовах, у яких він перебуває, але не в самому собі.
 • Вона пожирає час інших. Якщо їй стало нудно і захотілося поговорити, вона почне турбувати всіх, не звертаючи увагу на те, наскільки вони зайняті.
 • Йому не вистачає уваги. Вона постійно вимагає, щоб чули її, вставляє свої “п’ять копійок” у всі бесіди навколо неї, і хоче, щоб усі її хвалили.
 • Йому не вистачає емпатії. Навіть якщо ви говорите з нею про свої проблеми в пошуках підтримки, вона постійно перемикає тему на себе, часто кажучи, що її проблеми набагато масштабніші за ваші. Ставити себе на ваше місце їм не хочеться, а коли все-таки ставлять, вони обов’язково скажуть, що вони б такої помилки не зробили.
 • Він обожнює критикувати. Причому критика їхня спрямована не для того, щоб допомогти вам стати кращими, а щоб якомога сильніше підчепити і принизити. Що б ви не робили, вони знайдуть у цьому ваду і захочуть почути ваші виправдання.
 • Він любить плітки, і завжди готовий говорити гидоти про інших, особливо, потайки і за їхньою спиною.
 • Він перебільшує і прибріхує. А все тому, що дуже любить драму і себе, тому інших вони виставлять у трохи гіршому світлі, а себе в трохи кращому.
 • Він любить контроль. Причому він вважає, що може впливати на ваші рішення в будь-якому випадку і знає краще за вас, що потрібно робити. При цьому він не дає порад і вибору, він просто стверджує, що ви маєте робити так і тільки так.
 • З нього виходить чудова жертва, і все знову-таки випливає із зайвої драматичності та любові до себе. Винні для нього всі, і найнещасніший і найзайнятіший теж він.
 • Часом йому бракує ввічливості. Особливо з тими, хто йому не особливо потрібен.
 • Він легко дратується і змінює настрій. Вивести таку людину з себе може буквально все, що йде не так, як їй би хотілося, причому це не завжди об’єктивні речі.
 • Вона не визнає свою провину або неправоту. А якщо і робить це, то швидко пригадає вам усе, що ви робили не так, і це було набагато гірше за його “маленьку помилку”.
Читайте також:  Репер Coolio помер від наркотику фентанілу

Що робити, якщо така людина у вашому оточенні?

Ми не радитимемо викреслити її зі свого життя, бо це не завжди можливо. Якщо, звісно, це абсолютно стороння людина – позбудьтеся будь-яких контактів із нею. Якщо ж ні, то ситуація стає складнішою.

 1. Зрозумійте, чим ви приваблюєте цю людину – токсичні люди отруюють далеко не кожного, вони шукають собі ту саму подругу, колегу чи родича. Можливо, ви занадто добрі? Тоді потрібно в собі це виправити.
 2. Реагуйте на нього так, як він цього заслуговує. Не намагайтеся заплющувати очі на її поведінку, і не дозволяйте їй робити і поводитися з вами так, як їй заманеться.
 3. Не шукайте виправдань. Не намагайтеся миритися з такою поведінкою, тому що “…” Вчора проблеми були у нього, а завтра вони почнуться у вас через те, що ви це терпите.
 4. Не бійтеся розривати стосунки. Так, вам може бути прикро за всі ті сили і час, які ви витратили на цю людину, але зрозумійте, що весь той час, поки ви тримаєте цю людину поруч із собою за звичкою, теж стане “жертвою” на користь того, хто отруює вам життя.
 5. Захищайте себе. Якщо ви не можете побудувати фізичні кордони, будуйте емоційні.
 6. Не кажіть, що те, що відбувається – норма. Така поведінка не є нормою, і ви не маєте дозволяти ставитися до себе (або оточуючих) нешанобливо нікому: чи то випадковий перехожий, чи рідний брат.

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я