Система протиповітряної оборони Patriot

22

Саме НАТО захищає свій повітряний простір в основному ракетами Patriot, але тепер Україна, яка зазнає нападу з боку Росії, також має отримати цю систему ППО від США. За даними Центру стратегічних та міжнародних досліджень (CSIS), це зробить країну 19 країною, яка використовує або планує використовувати цю систему.

Patriot – одна з найсучасніших систем протиповітряної оборони у світі. Він використовується для боротьби з літаками супротивника, балістичними та крилатими ракетами. На відстані близько 100 кілометрів і на висоті до 30 кілометрів оборонні ракети можуть вражати цілі в уявному дзвоні навколо позиції – залежно від ракети.

Мобільні пускові станції нагадують великі вантажівки та містять до чотирьох пускових контейнерів. За даними американських військових, залежно від конфігурації до нього можна завантажити загалом до 16 оборонних ракет. За даними американського аналітичного центру CSIS, оборонна ракета широко використовуваної версії Pac-3 коштує близько чотирьох мільйонів доларів кожна.

Використовуючи радар, система Patriot спочатку класифікує літаючі об’єкти в небі за категоріями “друг” і “ворог”. У разі загрози солдати у диспетчерській запускають керовані ракети, щоб зробити об’єкти нападників нешкідливими. Одночасно можна відстежувати до 50 можливих цілей та активно задіяти до п’яти.

Бундесвер має цю систему з 1989 року, кілька років до того, як перші установки Patriot надійшли на озброєння армії США. З того часу система отримала розвиток. Вперше система ППО була використана у війні під час війни у ​​Перській затоці у 1991 році.

.

Читайте також:  У Берліні не підраховано ще 450 виборчих бюлетенів

ЗАЛИШИТИ КОМЕНТАР

Введіть свій коментар!
Введіть тут своє ім'я